Dajú sa trekingové topánky nosiť ku každodennému outfitu?

Turistické oblečenie sa už dostalo medzi kúsky, ktoré nosíme denne. Možno sa však pýtate, či môžete počas všedných dní nosiť aj vaše turistické topánky. Pravdou je, že z pohľadu módy je odpoveď jednoznačná – rozhodne áno! Z pohľadu praktickosti a zdravia je odpoveď otázna. Pomôžeme vám utvoriť si vlastný názor.

Trekingové topánky na každý deň – áno alebo nie?

Aj keď trekingové topánky môžete nosiť každý deň, vo všeobecnosti to nie je prospešné. Častejším nosením vzniká dodatočné opotrebenie, ktoré povedie k tomu, že vaše turistické topánky bude potrebné vymeniť o niečo skôr. Navyše nemusia byť vhodné na nosenie do práce, kde musíte dodržiavať určitý dress code.

Na druhej je strane tu však sú voľnočasové aktivity a módne outfity, ktoré dokážete s týmto druhom topánok vytvoriť. Dámska trekingová obuv je skvelá na tvorbu ležérnych outfitov, ktoré môžete nosiť na prechádzky, na stretnutia s priateľmi, alebo na rôzne druhy výletov.

Outfity s dámskymi trekingovými topánkami

Turistické topánky nie sú len dokonalou obuvou na turistiku. Ide o všestranné topánky, ktoré možno nosiť mnohými spôsobmi. Od leta do zimy, od stretnutí s priateľmi až po prechádzky so psom – môžete ich nosiť v každom počasí a na rôzne príležitosti. Na každodenné nosenie môžete s vašimi trekingovými topánkami spojiť akýkoľvek ležérny outfit. Držte sa úzkych džínsov alebo legín a vyhnite sa džínsom v štýle boot cut, ktoré sa v oblasti členkov rozširujú. Tie by totiž vaše turistické topánky zatienili a vyzerali by neforemne.

Ak sa vám nepáčia legíny alebo úzke džínsy, vyskúšajte vyhrnuté boyfriend džínsy alebo široké nohavice končiace pri členku. Toto je dobrý spôsob, ako vyvážiť robustnejšie topánky štýlovými džínsami. Skvelé sú aj monochromatické biele, čierne, hnedé alebo béžové outfity. Pokiaľ ale neobľubujete jednofarebné outfity alebo si nepotrpíte na výrazné kombinácie, držte sa neutrálnych farieb. Ak si vyberiete neutrálnu farbu, budete môcť vaše topánky skombinovať prakticky s akoukoľvek inou farbou, a tvorba rôznych kombinácií bude pre vás pravdepodobne jednoduchšia.

Keď chcete nosiť dámske trekingové topánky k vašim každodenným outfitom, najlepším spôsobom, ako to urobiť, je vyskúšať skombinovať vašu obuv s rôznym druhom oblečenia. Tak zistíte, čo funguje, a v čom sa cítite dobre. Spojte vašu turistickú obuv s úpletovými šatami alebo s párom štýlových džínsov – tým nikdy nič nepokazíte.

Kde by ste nemali nosiť turistické topánky?

Turistické topánky by ste pravdepodobne nemali nosiť na spoločenské alebo formálnejšie príležitosti. Na oblečení záleží a to, čo máte na sebe, môže urobiť veľký dojem na ľudí okolo vás. Ak preto idete napríklad na svadbu, možno bude lepšie vybrať si pekný pár čiernych alebo hnedých kožených topánok. Aspoň niečo formálnejšie!

Ak sú vaše topánky hnedé alebo zelené, nemusia sa hodiť napríklad k čiernej farbe nohavíc. Na pohovore zase chcete vyzerať čo najlepšie, takže možno bude lepšie, ak si namiesto zablatených topánok vyberiete mokasíny alebo baleríny.

Závisí od druhu vašich trekingových topánok, no niektoré z nich nie sú veľmi vhodné ani na šoférovanie. Topánky, najmä tie vyššie, môžu znižovať vás cit v nohách, prípadne obmedzovať vašu pohyblivosť v členku.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, na CCC nájdete množstvo skvelých trekingových topánok v rôznych štýloch, strihoch i farbách. Vďaka tomu si môžete vybrať všestranné topánky, ktoré môžete nosiť na túru, aj ich jednoducho skombinovať do vašich každodenných outfitov.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov