Návod na krásnu dekoráciu z papiera v podobe dahlie, ktorú môžete zavesiť na dvere alebo nechať uprostred stola

Všetci milovníci kvetov budú určite súhlasiť – ich farebnosť, nežnosť a krehkosť vie potešiť oko aj dušu. Najkrajšie sú rozhodne starostlivo pestované v záhrade alebo slobodne rastúce na lúkach. Tam ale nevydržia počas celého roka. Ak sa chcete tešiť z ich prítomnosti bez ohľadu na počasie a ročné obdobie, doplňte zbierku izbových rastlín o takú kvetinu, ktorá nikdy nezvädne.

Papierová dahlia sa stane jedinečnou 3D dekoráciou vášho bytu, ktorá doň prinesie hravosť a farebné osvieženie alebo jemnú eleganciu – všetko závisí od toho, aké farby na jej výrobu zvolíte. Vytiahnite ostré nožnice a pustíme sa do toho.

Budeme potrebovať:

 • kus kartónu (napríklad aj z balenia cereálií alebo hrubší),
 • 25 – 30 stránok farebného papiera (veľkosti A4) – zvoľte tri druhy farieb, podľa vlastného vkusu,
 • nožnice,
 • lepiaca pištoľ,
 • stuha na zavesenie.

Postup

 1. Najprv si z papiera vystrihnite štvorce.
 2. Následne ich zrolujte do tvaru kornútka tak, aby jeden roh papiera tvoril špičku lupeňa – pomocou lepiacej pištole kornútok zlepte.
 3. Vezmite kornútky tej farby, ktorá bude tvoriť spodný rad lupeňov a vyrovnajte približne 2 cm kornútka (z tej strany, ktorá smeruje do stredu kvietka).
 4. Z kartónu vystrihnite kruh a pomocou lepiacej pištole naň prichyťte jednotlivé lupene, nechajte medzi nimi malé medzery.
 5. Vezmite si kornútky druhej farby, vyrovnajte ich na strane, ktorú budete lepiť k podkladovému papieru. Tieto lupene vlepujte do medzier medzi prvým radom lupeňov.
 6. Takto postupuje, kým nezaplníte celý povrch. Počet lupeňov závisí od vašich preferencií. Ak sa rozhodnete dáliu zavesiť, na zadnú stranu kartóna prilepte stuhu.

Táto technika nie je náročná, avšak vyžaduje pár hodín času. Preto si k jej výrobe pustite dobrý film alebo rozhlasovú reláciu – ani sa nenazdáte a dália bude hotová.

Zdroj a fotografie / Dahlia z papiera © lovepomegranatehouse

Videonávod na papierovú dahliu

Zdroj / Dahlia z papiera: youtube

zk

ZDIEĽAJ NA: