Dá sa aj pri výbere práčky myslieť kreatívne?

Pri zariaďovaní nového bývania sa práčka často nachádza na čelných miestach zoznamu absolútnych priorít. Sú veci, na ktoré dokážeme počkať, no hygiena a čistota musí mať prioritu. Na výbere práčky by ste si však mali dať záležať, jedná sa totiž o významnejšiu investíciu. Súčasné práčky a kúpeľne navyše nie sú len čisto o funkcionalite, ale aj o estetike. Dá sa teda pri výbere práčky prejaviť aj kreativita?

Dá sa, a oplatí sa to

Odpoveď je jasná – dá sa to. Pri vhodnom uplatnení kreativity bude práčka predstavovať nielen spoľahlivý domáci spotrebič, ale aj spotrebič, ktorý bude slúžiť ako vhodný estetický doplnok do kúpeľne. Možno sa čudujete, čo to má spoločné s estetikou, ale aj práčky sa líšia podľa dizajnu a výzoru. A predovšetkým platí, že vďaka kreativite sa vám práčka viac oplatí, pretože ak takto rozmýšľate, viete napríklad ušetriť miesto či vybrať si lepšiu práčku, ktorá vám poskytne lepší výkon a služby.

Rôzne druhy práčok

Pri výbere práčok máte na výber množstvo alternatív. Klasikou sú práčky plnené zvrchu, ktoré šetria priestor, poskytujú však menší priestor na bubon. Obľúbenou voľbou sú práčky spredu plnené, ktoré zase poskytujú väčší objem prania, no zároveň musíte myslieť na otváranie dverí. Zaujímavou a inovatívnou voľbou sú či už parné práčky, alebo práčky spojené so sušičkou. Práve tu hovoríme o kreativite. Namiesto bežnej voľby práčky môžete uvažovať aj o pračkách so sušičkami, parných práčkach či inteligentných práčkach s najmodernejšími technológiami.

Aj energetická náročnosť

Rovnako by ste si mali všímať energetickú triedu práčok. Tu nejde len o kreativitu, ale aj o šetrnosť voči vlastnej peňaženke a životnému prostrediu. Práčky sa delia do štyroch energetických tried – A, A+, A++ a A+++, pričom čím viac plus, tým sú priemerné ročné náklady na prevádzku nižšie. Aj nad týmto sa skúste zamyslieť, často sa oplatí možno vyššia vstupná investícia do práčkach s nižšou energetickou náročnosťou, čo sa vám neskôr vráti na nižších nákladoch.

Zdroj obrázku: {Evgeny Atamanenko} / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov