Zostrojil bicykel, ktorý pletie! Čakanie na vlak je vďaka nemu oveľa zmysluplnejšie

Viete si predstaviť, že by ste si počas čakania na vlak uplietli šál? A ešte k tomu nohami? Vďaka študentovi dizajnu je to možné. Ako jeden zo svojich projektov vytvoril George Barratt-Jones stacionárny bicykel poháňaný ľudskou energiou – šliapaním do pedálov – ktorý dokáže pliesť šály. Nazval ho The Cyclo Knitter (doslova bicyklo-pletač). A tak sa handmade na chvíľu mení na „footmade“.

Knitting Machine by George Barratt-Jones

Georga inšpirovala predstava unudených ľudí, ktorí v zime čakajú na svoj vlak a strácajú drahocenný čas. Stačí vám nasadnúť na bicykel, pri cvičení sa zohrejete a za päť minút vytvoríte teplý šál, ktorý si môžete vziať pre seba, alebo ho darovať niekomu, kto ho potrebuje viac ako vy. Krásna myšlienka, čo poviete? George rád tvorí veci, ktoré sú užitočné a zároveň prinášajú ľuďom na tvár úsmev. V tomto prípade trafil klinec po hlavičke.

Jeho stroj sa skladá z drevenej „veže“ – na jej vrchu je pletacie zariadenie – a ručne robené drevené komponenty, ktoré ju prepájajú so starým bicyklom. Viac o tom, ako to funguje, sa dozviete vo videu nižšie.

Študent dizajnu George Barratt-Jones sa rozhodol spríjemniť čakanie na vlak tak, že do Eindhovenskej stanice umiestnil The Cyclo Knitter – bicykel, ktorý pletie šály

Bicykel má veľký úspech! Za 2 hodiny si vyrobil viac ako 30 šálov

Zdroj / Bicykel, ktorý pletie šály: imgur | instagram

ZDIEĽAJ NA: