Recept na nepečené čokoládové fudge, ktoré pripravíte jednoducho iba z 2 ingrediencií!

Opäť tu pre vás máme recept na nepečené sladkosti, pri ktorých je najťažšie počkať kým vychladnú. Čokoládové fudge sú jemné, krémové a ich chuť sa vám dlho rozplýva na jazyku. Ak ich zabalíte do celofánu (každú karamelku zvlášť), vyrobíte originálny darček pre blízkych. Tajomstvo je v procese výroby, tak poďme na to!

Ingrediencie:

 • 300 g horkej čokolády,
 • 400 g kondenzovaného mlieka (Salka),
 • voliteľné: môžete k nim pridať nasekané orechy, nadrobno nakrájané sušené ovocie alebo trochu morskej soli, ktorá vytvorí zaujímavý kontrast chutí.

Postup

 1. Najskôr pomastite zapekaciu misku maslom alebo olejom a vysteľte ju dvoma kusmi papiera na pečenie, ktorý by mal prevísať cez okraje formy, aby sa neskôr karamelky ľahko vyberali. Pre podrobný návod si pozrite postup vo videu.
 2. Čokoládu nasekajte na menšie kúsky – prípadne môžete použiť čokoládu, ktorá je už predpripravená v podobe malých „čipsov“ alebo „peniažtekov“.
 3. Do hrnca s hrubším dnom nalejte kondenzované mlieko a pridajte čokoládu. Teplotu nastavte na strednú hodnotu.
 4. Zmes miešajte 4-5 minút, pokiaľ sa čokoláda neroztopí a ingrediencie sa neprepoja.
 5. Hotovú zmes nalejte do pripravenej formy a povrch vyhlaďte pomocou lopatky. Ak si prajete karamelky ozdobiť orechmi, soľou alebo sušeným ovocím, môžete ich teraz posypať, prípadne ich mierne zatlačiť do povrchu.
 6. Teraz prichádza najťažšia časť 🙂 – vložte ich do chladničky na 3-4 hodiny, alebo kým úplne nestvrdnú.
 7. Po niekoľkých hodinách by mali byť karamelky dostatočne tvrdé na to, aby sa dali nakrájať na osem väčších kúskov. Pokiaľ ich pripravujete pre deti, odporúčame vám nakrájať menšie kúsky, kvôli vysokému obsahu cukru.
 8. Hotové čokoládové karamelky skladujte v chladničke. Dobrú chuť!

Čokoládové fudge z 2 ingrediencií

Zdroj / Čokoládové fudge: youtube

ZDIEĽAJ NA: