Pripravte malým šibačom najúžasnejšie prekvapenie, aké ešte nevideli! Postačí vám prázdna fľaša, tabuľka čokolády a sladkosti

K Veľkej noci patria aj sladké dobroty pre najmenších. Čo by ste povedali na vlastnoručne vyrobené cukríkové prekvapenie? Možno vás osloví nasledujúci trik ako vyrobiť čokoládovú Coca Colu s prekvapením vo vnútri.

Budete potrebovať:

 • pol litrovú fľašu od Coca Coly,
 • čokoládu,
 • malé cukríky na vyplnenie,
 • ostrý nôž,
 • lievik,
 • hrniec, misu a sporák.

Návod ako postupovať

 1. Coca Colu otvoríme a vylejeme do pohára. Fľašu umyjeme a poriadne vysušíme. Opatrne z nej zlepíme etiketu, ktorú budeme neskôr ešte potrebovať.
 2. Na hrniec s vriacou vodou položíme sklenenú nádobu alebo inú misku či hrniec. Vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu.
 3. Keď je čokoláda roztopená, prelejeme ju do fľaše pomocou lievika. Čokoládu nalejeme približne do štvrtiny fľaše. Potom fľašu zatvoríme a poprevraciame v rukách, aby čokoláda pokryla celú plochu fľaše. Našim cieľom je, aby čokoláda stuhla. Pomôcť pri tom môže aj jednoduchý trik – zatiaľ čo sa čokoláda topí vo vodnom kúpeli, môžeme fľašu vložiť do mrazničky. V studenej fľaši čokoláda skôr stuhne, musíme však pracovať veľmi rýchlo.
 4. Počas schnutia fľašu pravidelne otáčame, aby čokoláda vytvorila rovnomernú vrstvu.
 5. Po zaschnutí dovnútra nasypeme cukríky.
 6. Potom pomocou ostrého noža odstránime fľašu. Snažíme sa nepoškodiť čokoládu. Začneme v strede, odstránime vrch a potom spodok.
 7. Povrch čokolády utrieme kuchynskou utierkou. Na fľašu prilepíme etiketu a vrchnák (ten môžeme prilepiť kvapkou roztopenej čokolády.

Čokoládová fľaša plnená sladkosťami

ZDIEĽAJ NA: