Čisté okná a žiadny trus? Šikovné zábrany proti vtákom to istia

Ak vás ráno prebúdza príjemný spev malých vtáčikov pod oknami vášho domu, je to ten najdokonalejší pocit pokojného vstávania, o ktorom asi všetci snívame.

V niektorých prípadoch sa to celé ale môže zmeniť na dosť nepríjemné budenie. Ľudia, ktorí sa musia každý jeden deň vybrať do náročného zamestnania a zotrvať v ňom niekoľko hodín denne preto, aby si zabezpečili vlastnú strechu nad hlavou, určite vedia o čom hovoríme.

Zbavíte sa neželaných návštev

Znečistená nová omietka, poškodený plech strechy a parapety, ktoré nevyzerajú práve najlepšie. To všetko a oveľa viac môže spôsobiť prítomnosť vtáctva v okolí vašich okien. Aby ste to vyriešili, hľadáte účinné spôsoby, ktoré však nevyzerajú o nič lepšie ako samotné znečistenie. Igelitové  vrecká, staniol a iné podobné vychytávky, ktoré by váš domov mali dokonale uchrániť od negatívneho dopadu vtáctva. Je to vôbec účinné?

Pre vtákov je to samozrejme prirodzená činnosť a správanie sa, no pre náš domov je to niekedy veľmi ohrozujúce konanie. Ak si chcete užiť prírodu a pozorovať jej dokonalé detaily, vyberte sa radšej do lesa s kvalitnou optikou, ktorou je spoľahlivý ďalekohľad. Vtáky v okolí vašich príbytkov nemusia každému vyhovovať.

Už žiadne zbytočne vyhodené peniaze

Trus, ktorý po sebe vtáky vo vašom okolí zanechávajú, môže po kontakte s niektorými materiálmi a povrchmi narobiť veľa zla, pretože chemické reakcie nenechajú na seba dlho čakať o vdychovaní  prachu ani nehovoriac. Náprava  môže byť nákladná a niekedy si vyžadovať celú rekonštrukciu a obnovenie fasády.

Nové zábrany vyriešia všetko

Aby ste tomu jednoducho predišli, predstavujeme vám účinné zábrany proti vtákom. Nepotrebujete k ich inštalácii žiadny obrovský manuál a špeciálny návod, s ktorým by ste si nevedeli poradiť. Všetko zvládnete veľmi rýchlo a jednoducho, pretože ide o nenáročnú konštrukciu výrobku.

Po správnom prichytení nahradia už spomínané a nevzhľadné vrecká, ktoré navyše znečisťujú aj naše životné prostredie. S hrotmi proti vtákom máte svoj domov dokonale ochránený, vďaka čomu sa potom môžete pokojne vybrať do prírody a otestovať funkcie vašich nových poľovníckych potrieb.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov