Cirkus prišiel so skvelým nápadom! Namiesto živých zvierat využíva na vystúpeniach ich hologramy

K cirkusom patria aj vystúpenia levov, slonov, opíc a koní, ale za ich krásnymi vystúpeniami sa skrýva krutá pravda o týraní zvierat. Nemecký Circus Roncalli zachoval tradíciu v modernom, originálnom poňatí. Namiesto živých zvierat v ňom vystupujú ich hologramy, ktoré pôsobia rovnako úchvatne.

Circus Roncalli predstavuje šou so zvieratami už od roku 1976, ale rozhodol sa, že už nebude podporovať kruté zaobchádzanie so zvieratami. Ako sa hovorí, začať treba od seba. Nová šou má všetky staré prvky – úklony, akrobatické kúsky, skrotené šelmy… Ale všetky sú v podobe 3D obrázkov premietajúcich sa v kruhovej aréne s priemerom 32 metrov, aby mali všetci diváci dobrý výhľad. Ich agentúra TAG/TRAUM sa spolu s Blueboxom spojila s Optomov a do arény boli nainštalovaných 11 ZU850 laserových projektorov.

Tento krok je reakciou na prudkú kritiku zo strany ochrancov zvierat. Zvieratá v cirkuse žijú uzavreté v klietkach, často bez výbehu. Mnohokrát sú bité, aby sa naučili jednotlivé triky.  Frekvencia ich vystúpení je príliš vysoká a stávalo sa, že boli nesprávne ošetrované alebo žili v nehygienických podmienkach. Napríklad vo Veľkej Británii by malo byť takéto zneužívanie zvierat zakázané v roku 2020.

Cirkus bez trpiacich zvierat? Nemecký Circus Roncalli to dokázal! Namiesto zvierat v ňom vystupujú ich hologramy

Foto © Circus Roncalli viac na ich stránkch: roncalli.de | Facebook | Instagram | Twitter

Zdroj / V nemeckom cirkuse nevystupujú zvieratá, ale ich hologramy: mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: