Čím doplniť vybavenie bytu?

Dekorovanie bytu je po celom sťahovaní, vybaľovaní, ukladaní a organizovaní vášho majetku zrejme najzábavnejšou časťou. Čo by nemalo chýbať ani u vás?

Možno si pod slovným spojením bytové doplnky predstavíte len vyhodené peniaze. Opak však je pravdou, pretože dekorácie dotvárajú ducha domácnosti a vôbec nemusia byť drahé. Pripravili sme si pre vás šesť netradičných tipov, ako bývaniu dodať osobitý štýl.

Dokonalé svetlo vyčaruje útulnosť

Každá domácnosť potrebuje svetlo. Ideálne dostatok toho denného, no to nie je vždy možné. Dnes však existuje hneď niekoľko riešení, ako do domácnosti dostať viac svetla. Doprajte svojmu bytu kvalitné:

  • lustre, závesné či stropné svietidlá
  • stojace lampy
  • nástenné svietidlá a bodovky
  • stolové lampy
  • svetelné dekorácie

Možností ako presvetliť svoje bývanie je neúrekom. Nezabudnite vždy vybrať žiarovku s teplým žltým alebo bielym svetlom.

A viete, čo bude naozaj dokonalé?

Stmievacie osvetlenie, ktoré prispôsobite svojim potrebách. Toto ekologické riešenie vám pomôže ušetriť peniaze za elektrinu.

Život by mal byť hlavne o zábave

Netreba sa brať vážne. A rovnako aj život, situácie a polená pod našimi nohami by sme mali brať s ľahkosťou. Na svojom obľúbenom mieste, vo vlastnom útočisku, si preto okrem odpočinku a relaxu doprajte aj zábavu. Ideálnym riešením a pomocníkom sa tak môže stať xbox one.

Prečo by ste si mali kúpiť Xbox One:

  • podporuje natívne 4K rozlíšenie
  • prehrávanie Blu-rayfilmov
  • streamovanie služieb – Netflix, Amazon, atď.
  • dostupné aj hry v rozlíšení 4K
  • podpora HDR

Doprajte si občerstvenie na zlatých či strieborných podnosoch

Podnosy kedysi bývali neodmysliteľnou súčasťou domácností. A majú na to svoje opodstatnenie. Jednoducho a rýchlo vďaka nim prenesiete viacero predmetov súčasne, nech ide o čokoľvek. Tiež ich môžete použiť aj ako dekoráciu tak, že na tácke zoskúpite viacero drobných doplnkov. V neposlednom rade vám poslúžia na prípravu pekného občerstvenia pre vás alebo vaše návštevy.

Aj kúsok minulosti v podobe vintage doplnku pôsobí štýlovo

Každý dom (v niektorých prípadoch každá miestnosť) by mal vo svojom interiéri mať niečo staré. Či už objavíte unikátny kus nábytku, obraz vo výraznom ráme, alebo len čajovú sadu, tieto doplnky dodajú vašej izbe úplne iný nádych.

Knihy uložte do knižnice

Ak aj vy patríte ku klasikom a vlastníte svoju zbierku kníh? Doprajte im miesto. V obývačke vyzerajú pekne rôzne knižnice, presklenné vitríny, ale aj nástenné police rozložené trocha atypicky napríklad nad sedacou súpravou.

Lenoška, kreslo alebo lavička

Menší kus nábytku na sedenie vás v určitých situácuach zachráni, a to najmä ak ste spoločenská povaha. Leňošku alebo kreslo využijete na chvíľku relaxu s dobrou knihou, čajom a filmom. Sú veľmi všestranné a môžete ich mať umiestnené na chodbe, v jedálni, v obývačke.

Žiadnej domácnosti nechýba štipka umenia

Holé steny bývajú smutné a chladné. A vy máte toľko možností ako ich trocha oživiť. Závesné rámčeky, fotky, obrazy, tabule, hodiny alebo rôzne umenie je vynikajúci spôsob, ako pridať životnému priestoru charakter. A podpísať ho svojou osobnosťou.

Na stenu zaveste „osobné umenie“, teda niečo, čo je jedinečné len a len pre vás. Obľúbené fotky, kresbu od niekoho blízkeho z rodiny, upletené macramé od kamarátky či čokoľvek iné. Hlavne, že vám tento kúsok bude dávať zmysel.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov