Chystáte sa predávať byt? Nafoťte ho ako profesionál

Chystáte sa predávať svoj byt/dom po tom, čo ste našli lepšie ubytovanie v Žiline, Bratislave či Košiciach? Vedzte, že na prvom dojme záleží, a aby ste ho urobili naozaj skvelý, tak rovnako musia vyzerať aj vaše fotky v inzeráte. Aj keď nepatríte medzi najlepších fotografov a dizajnérov na svete, vďaka týmto tipom dokážete zvýšiť počet záujemcov o vašu nehnuteľnosť.

Áno, začnite upratovaním

Úplne prvé, čo by ste mali urobiť, je pustiť sa do upratovania. Pretože kto by už len chcel kupovať byt, v ktorom je neporiadok? Schovajte vaše New Balance topánky v predsieni do skrinky na topánky, pyžamo z postele odložte do perináka, na kuchynskej doske nech nie je doska s nakrájaným chlebom. Jednoducho – urobte poriadok, nech váš domov vyzerá tip-top.

Umyte prach

Okrem zbytočností, ktoré boli v priestore a vyzerajú tak, že tam niekto býva, poutierajte prach z TV, rámov obrazov a skriniek. Samozrejmosťou je aj čistá podlaha. Byt nesmie vyzerať tak, že tam niekto býva, na fotkách by mal pôsobiť tak, že čaká na budúceho majiteľa a nevie sa ho dočkať.

Vyžehlite všetok textil

Máte textilnú pohovku, ktorá má už niečo za sebou? Položte na ňu uterák a prežehlite ju, takto ju omladíte o niekoľko rokov. Jasné, ak máte koženú sedačku, žehlenie sa neodporúča. Okrem toho si dajte záležať na tom, aby obrusy na stole boli čisté a tiež vyžehlené.  

Čerstvé kvety? Tým nikto neodolá

Jednoduchým, ale zato veľmi účinným trikom, ktorý zaručene funguje – aj na mužov, nielen na ženy – je váza čerstvých kvetov na stole, poličke či skrinke. Takto dávate jasný signál, že sa o domácnosť staráte, nie je vám ľúto obetovať pár eur, aby ste sa tam cítili lepšie a príjemnejšie.

Chýba vám úložný priestor? Použite krabice

Ak v priestore máte stále veľa zbytočností, ktoré sa vám do skrine už nezmestia, existuje efektívny a efektný spôsob, ako to vyriešiť – kartónové krabice s potlačou. Za pár eur ich kúpite v obchodoch s domácimi potrebami, vyzerajú štýlovo a poslúžia vám aj pri sťahovaní. Naplňte ich vecami, ktoré v izbe nemajú čo robiť a umiestnite ich na skriňu alebo pod posteľ.

Detaily na stôl

Hoci veľa zbytočností v priestore robí zlobu, prázdny konferenčný stôl je tak trochu nudný a chýba mu oživenie. Okrem spomínanej vázy s čerstvými kvetmi naň môžete položiť otvorený časopis, knižku alebo misu s ovocím. Dajte si však pozor, aby ste to neprehnali – misa obložených chlebíčkov, fľaša vína, stĺpik magazínov, poháre, ovládač od TV a detské hračky sú už príliš.

Čisté okná

Umývali ste podlahu a prach, ale zabudli ste na okná? Veľká chyba. Ak je v izbe taká tma, že by ste potrebovali nočné videnie, odtiahnite závesy, vyhrňte žalúzie a umyte okná. Pri fotení je veľmi dôležité svetlo a čím viac ho v miestnosti máte, tým väčšie, priestrannejšie a vzdušnejšie bude vyzerať. Tip pre vás: ak fotoaparát nie je váš najlepší kamarát, pokojne zaplaťte profesionálnemu fotografovi. Oplatí sa to, pretože ak ľudia uvidia, že ste si dali prácu s takýmito fotkami, dali ste si prácu, aby ste váš byt/dom udržali v dobrom stave.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov