Návod na chlpatý koberček pre deti v podobe sušienkovej príšerky

Chlpatý koberček pre deti na hranie hádam nikdy nebol súčasne tak hrôzostrašný a rozkošný zároveň. Modrá (hoci, sami si môžete jej farbu prispôsobiť vkusu dieťatka alebo farbám v detskej izbe) príšerka je na dotyk príjemne mäkká a ako stvorená pre malé detské rúčky a nôžky, a zaujíma sa len o jednu vec – o sušienky! Tie môžete vyrobiť v podobe malých vankúšikov, ktoré vyzývajú k tomu, aby sa dieťa po namáhavom dopoludní plnom hrania pritúlilo k príšerke a dalo si podvečernú siestu. Skvelý darček pre deti a pre budúce mamičky vyrobíte za pár minút.

Budete potrebovať:

 • farebnú umelú kožušinu (približne 1 x 1,8 m),
 • jedno klbko bielej vlny,
 • dva čierne gombíky,
 • prípadne koženku na podšitie, aby sa koberček nešmýkal (taktiež 1×1,8m) – tento krok je dobrovoľný, nemusíte ho nutne urobiť,
 • papier,
 • ceruzu,
 • nožnice,
 • ihlu a niť,
 • krajčírsku kriedu (alebo čokoľvek iné, čím predkreslíte príšerku na zadnú stranu kožušiny),
 • molitan,
 • lepidlo v spreji.

Postup

 1. Na papier obkreslite svoju ruku ako predlohu, potom ju však prekreslite tak, aby mala kratšie a hrubšie prsty. Vystrihnite a máte hotovú maketu.
 2. Kožušinu zložte na polovicu tak, aby bola chlpatá strana schovaná vnútri a vy budete kresliť pomocou kriedy polovicu tela príšerky. Začnite obkreslením makety ruky a potom voľne dokreslite zvyšok tela. Nemusíte cítiť stres – príšerky rozhodne nie sú dokonalé stvorenia – dajte si záležať iba na tom, aby bola dostatočne tučná – koberček tak bude väčší.
 3. Polovicu kožušiny vystrihnite podľa predkreslených čiar. Ak nemáte dostatočne ostré nožnice, použite orezávač.
 4. Po vystrihnutí prvej polovice obráťte kožušinu tak, aby bola chlpatá časť navrchu – podľa už vystrihnutej časti nakreslíte druhú polovicu a vystrihnete ju (ak si trúfate vystrihnúť či vyrezať ju bez kreslenia – pokojne sa do toho pustite).
 5. Kožušinové telo je hotové, nasledujú oči – z bielej vlny zmotajte dve klbká len o niečo väčšie ako golfová loptička. Aby ste predišli rozmotaniu, prevlečte vlnu cez klbko a silno zatiahnite.
 6. Ihlou a niťou prešite klbko vlny na mnohých miestach, aby sa nerozmotávalo a prišite k nemu aj čierny gombík, ktorý vytvorí šošovku oka.
 7. Hotové oči prišite k hlave príšerky.
 8. Z molitanu vystrihnite kruh veľký ako hlava príšerky a potom o 4cm menší kruh. Prilepte jeden na druhý a následne menší kruh k hlave (zo spodnej strany kožušiny). Tým hlava získa objem.
 9. Ak chcete dosiahnuť dokonalý vzhľad, vystrihnite a prišite (alebo prilepte) na spodnú stranu kožušiny koženku. A chlpatý koberček v tvare sušienkovej príšerky je hotový!
 10. A keďže je to sušienková príšerka, tak nesmú chýbať sušienky!

Chlpatý koberček pre deti

Zdroj / Chlpatý koberček pre deti v podobe sušienkovej príšerky: instructables

ZDIEĽAJ NA: