Navrhol chladničku, ktorá nepotrebuje elektrickú energiu

Elektrická energia sa dnes míňa závratnou rýchlosťou a ochudobňuje naše peňaženky približne rovnako, ako škodí životnému prostrediu. Mnoho vynálezcov sa snaží vymyslieť niečo, čím by sa tento veľký nárast spotreby aspoň sčasti zastavil, no v dnešnej dobe, kde sa bez elektriny nezaobíde hádam nik, je to veľmi ťažká, temer nesplniteľná úloha. Napriek tomu sa holandskému dizajnérovi menom Floris Schoomderbeek pre spoločnosť Weltevree podarilo navrhnúť niečo, čo sa dá považovať za pokrok.

Chladnička, ktorá funguje bez elektriky. Táto konštrukcia si udržuje teplotu 10°C, čo je síce asi o 5,5°C viac, než normálna chladnička, no nevyužíva pritom nič, len zem, do ktorej je vložená. V priemere má guľatá časť chladničky 2,2 metra, čo z nej robí skutočne obrovský úložný priestor- až 3000 litrov, čo je niekoľkonásobne viac, ako klasické chladničky.
Hoci je pravdepodobne istý zdroj elektriny využitý na svetlo vo vnútri, spoločnosť Weltevree sa o tom nijako konkrétne nezmieňuje. Tento vynález by sa mal začať predávať ešte toto leto.

Groundfridge_Weltevree chladnicka ktora nepotrebuje elektrinu 1 Groundfridge_Weltevree chladnicka ktora nepotrebuje elektrinu 3 Groundfridge_Weltevree chladnicka ktora nepotrebuje elektrinu 4 Groundfridge_Weltevree chladnicka ktora nepotrebuje elektrinu 5 Groundfridge_Weltevree chladnicka ktora nepotrebuje elektrinu 6 Groundfridge_Weltevree chladnicka ktora nepotrebuje elektrinu 7 Groundfridge_Weltevree chladnicka ktora nepotrebuje elektrinu 8

Chladnička, ktorá nepotrebuje elektrickú energiu

Groundfridge_Weltevree chladnicka ktora nepotrebuje elektrinu 9

Fotografie a viac info: florisschoonderbeek

Zdroj / Chladnička, ktorá nepotrebuje elektrickú energiu: dezeen.com

ZDIEĽAJ NA: