Chcete si užiť slnečnú dovolenku aj počas jesene? Vyberte si Egypt

Jeseň je obdobím, kedy sa teploty začínajú postupne znižovať a dni skracovať. Prečo sa teda nenechať unášať slnečnými lúčmi a teplom egyptského kráľovstva? Egypt je exotickou destináciou, kde môžete zažiť nádherné pláže, fascinujúcu históriu a nezabudnuteľné dobrodružstvá.

Ak ste teda svoju letnú dovolenku ešte nestihli, prezradíme vám, prečo by mohol byť pre vás Egypt na jeseň ideálnou destináciou.

Raj pre tých, ktorí túžia po teple

V čase, kedy teploty na našej domácej pôde začínajú pomaly klesať, Egypt si vďaka svojej výhodnej polohe stále (a dalo by sa povedať, že počas celého roka) zachováva svoj dovolenkovo teplotný štandard.

Znamená to, že aj počas jesene a zimných mesiacov si v tejto krajine môžete užívať denné teploty okolo 30 °C. Ak teda svoju letnú dovolenku ešte stále len plánujete, prípadne si chcete dať „repete“, luxusná dovolenka v Egypte je ideálnym riešením. Pláže Suezského zálivu alebo Červeného mora vytvárajú na príjemný relax pod holým nebom a pri mori ideálne podmienky.

Krajina bohatá na históriu

Okrem slnečných radovánok ponúka Egypt aj bohatú históriu a kultúru. A presvedčiť sa o tom môžete, ak sa rozhodnete počas dovolenky navštíviť kultové pamiatky ako napríklad Veľkú Pyramídu v Gíze alebo chrámy v Luxore, ktoré vás vtiahnu do tisícročnej minulosti tejto úžasnej krajiny. Spoznáte tak tajomstvá faraónov, hieroglyfy a ohromujúce stavby, ktoré vám priblížia svet starovekého Egypta do posledného detailu.

Priestor na dobrodružné aktivity a výlety

Egypt nie je len o plážach a pamiatkach. Prídete si na svoje aj vtedy, ak milujete dobrodružstvo. Veľmi obľúbené je tu napríklad potápanie alebo šnorchlovanie v krištáľovo čistých vodách Červeného mora. Ak vás naopak láka nový pohľad na krajinu, môžete sa rozhodnúť pre nádherný vyhliadkový let lietadlom a obdivovať krásu Egypta z vtáčej perspektívy.

Z uvedeného a spomenutého teda vyplýva, že Egypt je krajinou, ktorá dokáže spojiť slnečnú pohodu s dobrodružnými skúsenosťami a bohatou históriou. Avšak, bez ohľadu na to, či sa rozhodnete iba pre oddych na pláži, poznávanie historických pamiatok alebo dobrodružstvo v podmorských hĺbkach, Egypt vám poskytne všetko, čo potrebujete pre dokonalú slnečnú dovolenku počas jesene.

Zdroj obrázkov:

1.Merydolla/Shutterstock.com

2.Laverne Nash/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov