Chcete sa zlepšiť v angličtine? Týchto 6 tipov vám pomôže

Čím skôr s jazykom začnete, tým lepšie pre vás. Ak však teraz ľutujete, že vás rodičia neprihlásili na kurz angličtiny pre deti a myslíte si, že už nemáte šancu sa zdokonaliť alebo sa poriadne naučiť tento stále dôležitejší jazyk, buďte pokojný. Nikdy nie je skoro a nikdy nie je ani neskoro začať sa zlepšovať v angličtine. Skúste to takto.

1. Používajte nálepky

Starý a veľmi jednoduchý trik – lepte si poznámkové papieriky s anglickým slovom a aj jeho výslovnosťou na predmety vo vašom okolí. Čím viac, tým lepšie. Samozrejme, že ich dávajte na viditeľné veci, keby ste ich dali na náplne do tlačiarne, sveter v skrini či mäso v mrazničke, asi by ste s nimi často do styku neprišli. Nalepte si ich na chladničku, uterák, telku, skriňu, stoličku či stôl.

2. Začnite čítať detské knihy

Edukatívne hračky pomáhajú deťom spoznávať tvary, farby, písmená a čísla, vám detské knihy v angličtine pomôžu zlepšiť sa v tomto jazyku. Záleží od vašej úrovne angličtiny, či začnete s knižkami pre deti v predškolskom veku, alebo si prečítate Robina Hooda. Nejde o náročnú angličtinu, ale aj napriek tomu sa výrazne zlepšíte.

3. Pozerajte správy v angličtine

Hovorí sa o tom, že angličtinu potrebujete dostať do ucha. A jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je spojenie vizuálneho a audio obsahu. Pozerajte aspoň 30 minút denne spravodajstvo na BBC či CNN. Redaktori majú skvelú výslovnosť a budete im rozumieť viac, ako keby ste počúvali iba anglickú hudbu.

4. Zatelefonujte si s neznámym

Existujú stránky, ktoré vás spoja s neznámym človekom, s ktorým si budete môcť zatelefonovať a zlepšovať svoju angličtinu. Komunikovať sa a nebáť sa je veľmi dôležité pre rozvoj jazykových schopností. Existuje služba, ktorá spojí mladých ľudí, ktorí sa chcú zlepšiť v angličtine, s dôchodcami, ktorí im s tým ochotne pomôžu. Starí ľudia sa porozprávajú a mladí sa zlepšia v jazyku.

5. Dajte si menu telefónu do angličtiny

Áno, aj takýto detail vám pomôže zlepšiť sa v jazyku. A nezostávajte iba pri menu, aj aplikácie používajte v tomto jazyku, hrávajte sa počítačové či mobilné hry, v ktorých budete musieť používať angličtinu. Jednoducho, okrem zábavy budete robiť aj niečo užitočné.

6. Píšte si denníček po anglicky

Je veľmi dôležité nielen pasívne nasávať jazyk, ale v ňom aj aktívne tvoriť. Jedným z dobrých spôsobov, ako si vytvoriť zvyk v používaní angličtiny, je písanie si vlastného denníčka v cudzom jazyku – budete to robiť každý deň a môžete mapovať pokroky, ktoré ste urobili. Nie je to až také komplikované, však?

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov