Vyzerajú ako prerastené sochy sov, no v skutočnosti ide o čosi viac! Je to malá dvojposchodová chalúpka, v ktorej môžete prespať úplne zadarmo

Na francúzskom vidieku sa usídlili tri majestátne sovy, ktoré strážia koniec móla v oblasti Bordeaux. Sú navzájom prepojené tak, že tvoria dvojposchodovú chatku. Nazvali ich „The Watchers“ alebo „Pozorovateľky“. Postavila ich umelecká produkčná spoločnosť Zebra3, ktorú inšpirovali malé sovičky hniezdiace na zemi v miestnych močariskách. Dokonca aj šindle na streche majú pripomínať ostré pierka na hlavách tých sovičiek. Hlavným dizajnérom sa stala Candice Petrillo. Nápad postaviť chatku v tvare sov prišiel náhle pri pozorovaní migrujúcich vtákov. Krúžili na oblohe a hľadali teraz už vyschnuté močiare. Zároveň oblými tvarmi a atypickými oknami vzdávajú hold sochárom Pomponovi a Lalanneovi.

Drevo je na tejto stavbe špeciálne upravované, aby tvorilo zaoblené tvary. Oblé dvere skrývajú svetlý interiér. Nenájdete tu však tečúcu vodu ani elektrinu – iba to najnutnejšie na prežitie v lese. Nedá sa jej uprieť vandrácky šarm a štipka moderného dizajnu. Vo vnútri sú totiž okrúhle postele v niekoľkých úrovniach, pripomínajú hniezda a sú prepojené rebríkmi.

Chatka je súčasťou unikátnej série budov roztrúsených po regióne, domčekov, ktoré pozývajú turistov, aby si v nich zadarmo oddýchli. Medzi inými nájdete aj domček na brehu jazera v tvare oblaku. V jednotlivých chatkách môže prespať až deväť ľudí, musia byť však dopredu rezervované na stránke Refuges Périurbains.

Zdroj / Chalúpka v tvare sov vo Francúzsku: Zebra3 | inhabitat

ZDIEĽAJ NA: