Cez zimu môžete rekonštruovať interiér: Aké práce sú na to ideálne?

Máte pocit, že s príchodom zimy sa skončil čas pre rekonštrukcie vášho bývania? Chyba! Kým na jar a počas letných mesiacov, prípadne na jeseň sa venujeme najmä exteriéru a záhrade, na interiér neostáva čas. Máme však príjemnú správu – aj v zime sa toho dá veľa stihnúť. Napríklad pre menšie druhy rekonštrukcií je zima dokonca ideálnym obdobím. Na aké typy prác a zmien v domácnosti sa zamerať počas zimy?

Upriamte pozornosť na miesta, ktoré v zime nevyužívate

Vonkajšie teploty nás v zime limitujú na výber niektorých druhov rekonštrukcií, najmä ak idete upravovať alebo obnovovať interiér, v ktorom zároveň bývate. Napríklad na takú rekonštrukciu strechy rovno zabudnite, tá sa vyložene nehodí. Aj výmenu kúrenia alebo okien si nechajte na iné ročné obdobie. Stále je tu však mnoho možností výberu prác, ktorými môžete zveľadiť váš interiér aj v zime.

Čo by ste povedali na kompletnú rekonštrukciu celých miestností alebo priľahlých častí domu či bytu? Ideálne balkónu alebo terasy? Tie počas zimy nie sú až tak využívané ako počas sezóny, kedy sa dá vonku tráviť takmer všetok čas.

Zima je ideálnym časom na zriadenie novej terasy alebo obnovu balkóna, na ktorú ste sa odhodlávali celé leto. Netrúfate si na na to sami? Zvolajte si na pomoc odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami, ušetríte si nervy, čas a minimalizujete riziko vzniku chýb.

Hĺbkové práce v domácnosti počas zimy? Áno!

Vymeniť za nové môžete aj interiérové dvere alebo podlahy! Vyberte si zo širokej ponuky interiérových dverí – môžete si zvoliť rámové, panelové alebo priamo sklenené. Zima praje „prerábkam” v domácnosti, na mnohé z prác dokonca získate zľavu.

Kým niektorí menia počas zimy interiérové dvere, iní si nechávajú inštalovať tienenie, aby boli pripravení na príchod prvých letných lúčov. V kurze sú stále horizontálne i vertikálne žalúzie, plissé, látkové roletky i verzia „deň – noc“.

Mnohí počas zimy nedajú dopustiť na novú maľovku, tapetovanie, obkladanie kúpeľne alebo rovno celú výmenu bytového jadra. Premyslite si, čo by sa túto zimu dalo zmeniť a rekonštruovať u vás doma. Stačí len vedieť ako na to, všetko si poriadne naplánovať a tešiť sa, že v novom roku bude vaše bývanie opäť o niečo krajšie a útulnejšie.

Zdroj obrázka: pixabay.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov