Zabudnite na rakvy. V týchto kapsulách sa po smrti premeníte na strom!

Životný cyklus je nezastaviteľný, a skôr či neskôr každý z nás tento svet opustí, rovnako ako každý z nás naň prišiel. Čo keby sme pri odchode na večný odpočinok prírode požičané vrátili a namiesto drevených truhiel naopak podporili vznik nového života?

S takýmto nápadom prišli Anna Citelli a Raoul Bretzel, z talianskej spoločnosti Capsula Mundi. Tí navrhli veľkú organickú biorozložiteľnú kapsulu, v ktorej by bol človek pochovaný. Tá by po čase rozložila telo zosnulého na živiny, z ktorých by mohol vyrásť nový strom, nový život, ktorý by rodina a známi mohla navštevovať a starať sa oň. Každý by si dokonca mohol vybrať svoj obľúbený strom, ktorého semiačko by bolo uložené do zeme spolu s kapsulou. A tak by sme mohli mať namiesto množstva náhrobných kameňov zalesnené plochy.

Zaujímavý nápad, čo poviete?

Capsula Mundi

Capsula Mundi novy strom novy zivot 1 nový spôsob pochovávania Namiesto rakvy kapsula 2 Capsula Mundi novy strom novy zivot 3 nový spôsob pochovávania Namiesto rakvy kapsula 4 novy strom novy zivot 5Foto a viac info © capsulamundi.it | Facebook

Zdroj: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: