Byt šetriaci miesto má až 8 izieb na ploche 40 m2

Život v New Yorku nie je len plný dobrodružstva a dynamiky. Ak nie ste bohatý, budete sa pravdepodobne musieť uspokojiť s priestorom na bývanie, ktorý je obmedzený a preplnený rôznymi vecami. Pozrite sa na projekt Grahama Hilla, podnikateľa a zakladateľa treehugger.com, ktorý prišiel s takýmto kreatívnym apartmánovým bytom šetriacim miesto, proste krása a funkčnosť v jednom! Hillov upravený byt ponúka neustále sa meniaci priestor s kúzlom jednoduchosti, ktorý sa zdá byť plne obývateľný. „Menej vecí, viac šťastia“, ako povedal Graham.

Byt šetriaci miesto

Keď vojdete, narazíte na niečo, čo na prvý pohľad vyzerá ako malý podkrovný byt. Transformovateľný byt má 40 metrov štvorcových a disponuje ôsmymi funkčnými priestormi. Obývacia izba a kancelária sa premenia na spálňu s obyčajným potiahnutím police. Otvorte jednu zo skríň a zistíte, že sa tam nachádza 10 stoličiek, ktoré patria ku teleskopickému jedálenskému stolu pre veľké večierky. Je tu aj izba pre hostí s poschodovými posteľami a skriňami za múrom, ktoré sa vysúvajú na koľajniciach. A samozrejme nesmie chýbať dobre vybavená kuchyňa kúpeľňa a toaleta.

Priestor nie je len spoliehať sa na špeciálne architektonické návrhy. Je to taktiež zlúčenie nábytku a výrobkov z desiatok rôznych firiem, ako je Resource Furniture tak, aby každý objekt v domácnosti bol vybraný pre svoju ekonomiku priestoru, dizajn a udržateľnosť.

Foto: Matthew Williams / Video: Michael Hession / via / Byt šetriaci miesto: gizmodo

ZDIEĽAJ NA: