Bunker pre deti, pomocou tohto návodu, postavíte jednoducho, rýchlo a lacno zo starých novín

O hračkách sa toho už popísalo veľa. Ich výrobcovia vymýšľajú stále niečo nové, čím by deti upútali. Čím viac funkcií, tým lepšie. Alebo nie?

Ešteže tu máme kreatívne bytosti, ktoré z minima materiálu dokážu vytvoriť niečo, čo deti zaujme. Čo tak vyrobiť im „hračku“ pripomínajúcu bunker? A dokonca nepotrebujete nič špeciálne kupovať, postačia Vám noviny a lepiaca páska alebo zošívačka. Výhodou je, že na vytvorení tejto hračky sa môžu podieľať aj vaše deti a už to bude pre nich súčasť hry.

  1. Začať treba s rolovaním novín. Ak použijete dvojstránky, získate dlhšie tyče. Stan sa skladá z trojuholníkov – na jeden trojuholník potrebujete 3 novinové tyče.
  2. Tyče spojíte lepiacou páskou alebo zošívačkou. Keď si pripravíte viac trojuholníkov, môžete ich začať spájať dokopy, kým nevznikne konštrukcia podobajúca sa na preliezačku.Deti už budú vedieť, čo s tým.
  3. Stačí prekryť dekou a bunker je hotový. Otvormi môžu aj preliezať, no pozor, stále je to len papier, tak žiadne zaťažovanie.

Tento „urob si sám“ nápad pre deti je nielen lacný, ale aj veľmi jednoduchý. Deti ocenia, že ste ich k výrobe prizvali a kto sa môže pochváliť vlastnoručne vyrobenou „hračkou“? Tak čo, už hľadáte staré noviny?

Bunker pre deti z novín

Nápad „bunker pre deti“ pochádza z blogu autorky Alison: modernparentsmessykids

Papierový stan za 60 sekúnd

ZDIEĽAJ NA: