Na Islande otvorili hotel, ktorý má 5 mi­li­ó­nov hviez­di­čiek! Noc v ňom si budete ešte dlho pamätať

Pozorovať polárnu žiaru z pohodlnej postele – to znie ako sen. Dobrá správa je, že sa dá uskutočniť. Na Islande nájdete hotel s 5 miliónmi hviezdičiek v tvare bubliny, ktorý je tvorený zo skla a tak umožňuje užívať si jedinečný prírodný úkaz v teple. To bolo zároveň hlavné prianie jeho majiteľa a autora nápadu, Roberta Robertssona. Chcel ľuďom priniesť nový pohľad na zimnú krajinu, vo dne i v noci!

View this post on Instagram

We've been off the grid in Iceland! Watch our story for more! ❄️ @bestvacations Spending the night here was absolutely epic!!! We saw a million stars and the Northern Lights! By @slow_think #BestVacations

A post shared by BEST VACATIONS – Travel (@bestvacations) on

Bubble Hotel pozostáva z niekoľkých bublín, ktoré sú od seba oddelené stromami. Na prvý pohľad je jasné, že v ňom chýbajú toalety a kúpelne. Tie nájdu návštevníci na mieste, ktoré sa dozvedia až po zaplatení ubytovania. Nemusia sa tiež obávať toho, že by ich niekto rušil a špehoval, lokalita jednotlivých bublín nie je verejne dostupná. Jedna noc stojí v prepočte okolo 150 eur.

Všetci návštevníci majú spoločnú kuchyňu a kúpeľňu, musia si doniesť vlastnú kozmetiku, uteráky aj jedlo. Neexistuje tu luxus ako upratovanie izieb personálom hotela. Je teda vhodný pre dobrodružnejšie povahy a hlavne milovníkov prírody.

View this post on Instagram

Sleep in a bubble under the stars ⭐️✅ TAG who would you sleep here with ? 💕 . . We ventured of to Marseille just so we could experience sleeping in this epic bubble in @attraprevesattrapreves ⭐️ we had seen a photo of it many years back and it’s been on our European Bucketlist since 💫 And it was so magical to sleep under the stars ⭐️ . . I received an incredible amount of questions about it stay so here are the basics: 🔸Yes, it gets hot during the day so recommended check-in in the summer is 6pm but it’s the perfect temperature at night. Plan to be out during the day 👟 🔸The bubbles don’t have showers but each had an assigned complete bathroom close to the reception 🔸There are only 4 bubbles , each with a unique name and design. Our bubble was “Bubble Suite” which had its own toilet room. Pictured above is “Nature” and swipe to see “Zen” 🔸It’s only 30 mins away from Marseille 🔸Winter must be magical there ! 🔸Yes it is a real bubble so it is clear (and it can deflate !) but you have privacy because you have your own green area and it’s covered in trees 🌳

A post shared by CLAUDIA PADGETT (@zeebalife) on

Zariadenie je jednoduché, nájdete tu úložný priestor, funkčnú lampu a posteľ pre dvoch. Napriek tomu sa bubliny líšia v drobných detailoch a môžete si ich vybrať podľa mien: Una, Asta, Thorunn, Valdis a Maria.

To čo skutočne stojí za to sú najmä výhľady a to vo dne i v noci, v zime i v lete. Stačí si vybrať či vám viac záleží na zasneženej romantike, alebo divočine v letných lesoch, kedy je okolitá teplota vyššia.

Bubble Hotel na Islande

Thanks so much Eric for the awesome video of your stay with us and your trip to Iceland!

Gepostet von Bubbles in Iceland am Donnerstag, 26. Oktober 2017

Foto: Buubble

Zdroj / Bublinový Bubble Hotel na Islande: mirror | inhabitat

ZDIEĽAJ NA: