Na Islande otvorili hotel, ktorý má 5 mi­li­ó­nov hviez­di­čiek! Noc v ňom si budete ešte dlho pamätať

Pozorovať polárnu žiaru z pohodlnej postele – to znie ako sen. Dobrá správa je, že sa dá uskutočniť. Na Islande nájdete hotel s 5 miliónmi hviezdičiek v tvare bubliny, ktorý je tvorený zo skla a tak umožňuje užívať si jedinečný prírodný úkaz v teple. To bolo zároveň hlavné prianie jeho majiteľa a autora nápadu, Roberta Robertssona. Chcel ľuďom priniesť nový pohľad na zimnú krajinu, vo dne i v noci!

Bubble Hotel pozostáva z niekoľkých bublín, ktoré sú od seba oddelené stromami. Na prvý pohľad je jasné, že v ňom chýbajú toalety a kúpelne. Tie nájdu návštevníci na mieste, ktoré sa dozvedia až po zaplatení ubytovania. Nemusia sa tiež obávať toho, že by ich niekto rušil a špehoval, lokalita jednotlivých bublín nie je verejne dostupná. Jedna noc stojí v prepočte okolo 150 eur.

Všetci návštevníci majú spoločnú kuchyňu a kúpeľňu, musia si doniesť vlastnú kozmetiku, uteráky aj jedlo. Neexistuje tu luxus ako upratovanie izieb personálom hotela. Je teda vhodný pre dobrodružnejšie povahy a hlavne milovníkov prírody.

Zariadenie je jednoduché, nájdete tu úložný priestor, funkčnú lampu a posteľ pre dvoch. Napriek tomu sa bubliny líšia v drobných detailoch a môžete si ich vybrať podľa mien: Una, Asta, Thorunn, Valdis a Maria.

To čo skutočne stojí za to sú najmä výhľady a to vo dne i v noci, v zime i v lete. Stačí si vybrať či vám viac záleží na zasneženej romantike, alebo divočine v letných lesoch, kedy je okolitá teplota vyššia.

Bubble Hotel na Islande

Thanks so much Eric for the awesome video of your stay with us and your trip to Iceland!

Posted by Bubbles in Iceland on Donnerstag, 26. Oktober 2017

Zdroj / Bublinový Bubble Hotel na Islande: mirror | inhabitat

Zuzana Klučárová

ZDIEĽAJ NA: