Braillovo lego pomáha nevidiacim deťom učiť sa čítať a písať. Skvelý nápad!

LEGO, kto by už len nepoznal túto stavebnicu – veď ide predsa o pevnú súčasť detstva nejedného človeka. Táto pôvodom dánska hračka si získala celosvetovú obľubu a nečudo, s jej pomocou sa totižto amatérskym architektom mohol stať ktokoľvek. Každý, kto niekedy túto stavebnicu mal vie, že na jej povrchu sa nachádzali také body, na ktoré sa prikladali ďalšie kúsky, čím vznikala samotná stavba.

Projekt s pracovným názvom Braille Bricks – Braillovo lego sa zameral práve na túto súčasť kociek. Prostredníctvom týchto vyvýšených bodov tam totižto tvorcovia umiestnili písmena Braillovej abecedy. Sú určené pre nevidiace deti, ktoré sa vďaka legu naučia Braillovo písmo. Každý kúsok stavebnice má na sebe jedno písmeno. Tieto kocky sú navyše šírené pod licenciou, ktorá umožňuje všetkým slobodne ich meniť a upravovať, čiže je pravdepodobnosť, že čoskoro vzniknú ďalšie a ďalšie podobné kúsky.

braillovo lego pre nevidiace deti 1 braillovo lego pre nevidiace deti 2 braillovo lego pre nevidiace deti 3 braillovo lego pre nevidiace deti 4 braillovo lego pre nevidiace deti 5 braillovo lego pre nevidiace deti 9

Braillovo lego pre nevidiace detičky

Viac info: braillebricks | fundacaodorina | lewlaratbwa

ZDIEĽAJ NA: