Starý vrak lietadla Boeing 727 premenili na jedinečný hotel. Vitajte na palube!

Pre mnohých ľudí sú slová ako recyklácia a trvalá udržateľnosť stále neznáme pojmy. Iní ich však berú doslova a recyklujú aj také veci, o ktorých by sa nám ani nesnívalo. Keď fatnázia nemá hranice, môže viesť recyklácia až k luxusu. Dokazujú to aj architekti hotela Costa Verde v Kostarike, ktorí vytvorili komfortný hotel v trupe starého lietadla.

Lietadlo pochádzajúce z roku 1965 zachránili z letiska San José. Kompletne ho zrekonštruovali, aby ponúkalo exotické, ale stále pohodlné bývanie. Najťažšia časť bola zdvíhanie lietadla do výšky 15 metrov, čím vytvorili nádherný výhľad pre návštevníkov – akoby hľadeli na prírodu zo vzduchu.

Zvonku pôsobí akoby pristálo uprostred stromov, ale vôbec sa nepoškodilo.

Ak vás zvonku ohúri neuveriteľná architektúra, prekvapí vás ešte viac, keď sa pozrieme dovnútra. Nájdeme útulné miestnosti, ktoré sú v úplnej harmónii s krásnou krajinou, ktorá ich obklopuje.

Teplé podnebie umožnilo architektom, aby navzájom prepojili interiér a exteriér. Podlahy sú drevené vo vnútri i na terase, podobne ako väčšina nábytku.

Narozdiel od chladnej bielej farby, ktorá zvyčajne dominuje v priestore lietadla, v tomto hotely vládne atmosféra ako na chalupe. Všetky detaily kopírujú prirodzený tvar trupu lietadla a to ešte aj v kúpeľni. Je to skvelý príklad recyklácie, ktorý dokazuje, že aj trvalo udržateľné veci môžu byť krásne.

Zdroj / Hotel v starom lietadle Boeing 727: costaverde

ZDIEĽAJ NA: