Recept na klasickú taliansku tortu Boccone Dolce je spojením snehového cesta, ovocia, šľahačky a čokolády

Klasická talianska torta Boccone Dolce znamená „sladké sústo„. Tento dezert je spojením snehového cesta, množstvom čerstvých plodov, ľahko sladenej šľahačky a samozrejme nesmie chýbať čokoláda. Ovocný sirup určite nevynechajte, ten je v tomto prípade povestnou čerešničkou na torte. Slinky sa Vám budú zbiehať už počas prípravy.

Suroviny na korpusy:

 • 10 vaječných bielkov izbovej teploty,
 • 1 ¾ hrnček cukru,
 • ¼ lyžičky vínneho octu,
 • ¼ lyžičky soli,
 • 1 hrnček čokoládových lupienkov,
 • 200 g jahôd,
 • 1 liter malín, alebo iných bobúľ na dekoráciu.

Suroviny na sirup:

2-4 šálky čerstvých, alebo mrazených jahôd,
1-2 lyžice kryštálového cukru.

Suroviny na polevu:

3 šálky šľahačkovej smotany,
½ šálky práškového cukru.

Návod ako postupovať

 1. Rúru si predhrejeme na 95 °C, pripravíme si dva plechy, ktoré si vyložíme papierom na pečenie, kde si nakreslíme tri rovnako veľké kruhy, na jeden plech jeden, na druhý dva. Šikovnejšie pekárky to vedia už aj od „oka“.
 2. Bielka izbovej teploty si s cukrom, soľou a octom vyšľaháme na tuhý sneh. Sneh rozdelíme do troch rovnakých kruhov na papier a dáme na 6 hodín piecť do rúry, každé dve hodiny plechy otáčame. Ak je po upečení niektorý z korpusov v strede nedopečený, necháme ho hodinu vo vypnutej trúbe úplne vyschnúť. Pláty necháme vychladnúť.

Poleva:

Misu a metličky od mixéra si dáme na 15 minút do mrazničky, krém sa dokonalo vyšľahá, ak sú metličky vychladené. Smotanu na šľahanie a práškový cukor vyšľaháme na tuhú hmotu. Necháme ju v chlade pokiaľ ju nepoužijeme.

Skladanie torty:

 1. Rozpustíme si čokoládu, ktorú si dáme do mikroténového vrecka, odstrihneme špic a každý korpus bohato postriekame.
 2. Jahody si opláchneme, osušíme a nakrájame na plátky. Krém si dáme do cukrárenského vrecka a nanesieme na korpus, potom uložíme plátky jahôd a po obvode aj maliny, toto zopakujeme aj na druhom korpuse. Na tretí, čiže na vrch pomocou vrecka urobíme pusinky a navrstvíme maliny.
 3. Sirup pripravíme rozmixovaním jahôd s cukrom, ktorým si po odkrojení prelejeme kúsok tejto lahôdky.

Boccone Dolce

ZDIEĽAJ NA: