10 kryštálov, ktoré pôsobia blahodarne na telo i na myseľ. Zoznámte sa s ich silou, ktorú ľudia obdivujú už celé tisícročia!

Snažíme sa postarať sa o svoje telo a udržať ho zdravé a plne funkčné čo najdlhšie. Preto je prirodzené inšpirovať sa rôznymi technikami, ktoré ľuďom fungujú už celé tisícročia. Patrí medzi ne aj staroveká forma liečenia tela a mysle pomocou kryštálov. Používali ich na zlepšenie imunity, privolanie šťastia, uvoľnenie úzkosti a stresu, prísun pozitívnej energie a vylepšenie nálady. Ak by vám kryštál vo vrecku slúžil hoci len na to, že si pri pohľade naň spomeniete, čo je pre vás dôležité, môže váš život pozitívne ovplyvniť. Rôzne kamene majú rozličné vlastnosti, preto si teraz opíšeme desať najčastejšie používaných.

Tyrkys

Tyrkys nájdete v rôznych odtieňoch od modrej podobnej farbe oceánu až po svetlučko zelenú. Jeho krása je známa v mnohých kultúrach, cez pôvodných obyvateľov Ameriky zo severu i juhu až po egyptských panovníkov. Svojmu nositeľovi dodáva pozitívnu energiu a chráni ho pred negativitou. Odborníci ho pokladajú za tak silný, že dokáže ovplyvniť aj ľudí okolo vás – urobí ich šťastnejšími. Pomáha aj ľuďom, ktorí neobľubujú vystupovanie pred inými a presadzovanie sa v skupine. S týmto kameňom sú sebavedomejší a extrovertnejší.

Ruženín

Ak máte problémy vo vzťahoch, alebo vám v živote chýba láska, mali by ste zvážiť nosenie šperku s ruženínom, alebo si postaviť ruženín na nočný stolík. Podporuje romantické vzťahy a pomáha pri zotavení sa z násilníckeho vzťahu. Ľudia sú vďaka nemu šťastnejší a otvorení novým vzťahom. Rozpúšťa bloky, ktoré nám bránia v láske a pomôžu nanovo vybudovať láskyplné vzťahy. Posilňujú však aj vzťahy v rodine a medzi priateľmi. Ak si ho vystavíte v domácnosti, naplní ju láskou a harmóniou. Tento kameň môžete nosiť alebo držať v ruke, keď máte emocionálne ťažkosti. Prinesie vám pokoj a vyrovnanosť.

Ametyst

Krásny kameň „vhodný na všetko“ je známy odtieňmi fialovej farby – od levanduľových až po tmavofialové. Zmätení ľudia si vďaka nemu vyčistia hlavu. Zbaví vás úzkosti a stresu, čím zvyšuje pocit šťastia. Lieči insomniu – nespavosť, bojuje s náladovosťou a podporuje regeneráciu buniek, čím posilňuje imunitu. Je to meditatívny a upokojujúci kameň, ktorý prináša rovnováhu. Často sa používa pri liečbe strát a pri posiľňovaní vnútornej sily človeka. Ak máte pocit, že vaše problémy sa vám vymkli spod kontroly a cítite smútok alebo úzkosť, ametyst vám prinavráti pokoj, jasnú myseľ, harmóniu a sebahodnotu. Pomôže aj v tých najtemnejších okamihoch.

Jadeit

Jadeit je nielen nádherný kameň, ale aj silný pomocník pri uzdravovaní organizmu a upokojovaní intenzívnych emócií. Symbolizuje čistotu a nadpozemskosť. Nositeľovi prináša harmóniu, upokojuje myseľ a zbavuje ho negatívnych myšlienok. Môže vás povzbudiť, aby ste sa stali tým, kým sa máte stať. Pomáha nájsť cestu k skutočnému šťastiu. Tento kameň nadobúda rôzne odtiene od bielej, cez svetlozelené, tmavozelené, levanduľové, žlté, hnedé, červené i modré. Pomáha pri detoxikácii, podporuje činnosť žliaz a obličiek. Často je používaný pri liečbe imunitného systému, odbúravaní symptómov posttraumatickej poruchy a pri liečbe pľúcnych ochorení. Hovorí sa mu aj kameň srdca, pretože tento orgán posilňuje a zároveň dokáže privolať do života lásku.

Citrín

Citrín je žltý kameň, ktorý odráža svetlo a do života svojho nositeľa prináša bohatstvo a šťastie. Cítite sa vďaka nemu znova ako dieťa, pretože vyvoláva silné vášne, bezstarostnosť a mnoho mentálnej i fyzickej energie. Bojuje proti únave a prináša do života radosť. Podporuje úspech v práci a prináša prosperitu. Prírodný citrín je kameňom fantázie, zlepšuje pozornosť, vizualizáciu, silu vôle. Slnko využíva na vytvorenie teplého a komfortného miesta, stimuluje myseľ, prebúdza kreativitu a pomáha realizovať sny v realite.

Ak vám robí vrásky na čele akýkoľvek typ negatívnej energie, citrín vám pomôže ju poraziť. Vyčistí ovzdušie doma i v práci. Ochraňuje svojho nositeľa pred prijímaním negatívnej energie z okolia. Je skvelý aj pri meditácii, duchovnom rozvoji a osobnostnom raste.

Modrý topás

Krásny kameň s odtieňom modrej oblohy podporuje bohatstvo, radosť a priaznivý osud. Je tiež kameňom komunikácie, ktorý umožňuje lepšie sa vyjadrovať, a to písomne i ústne. Ak máte problém s rozprávaním na verejnosti a pociťujete trému či úzkosť, vezmite si so sebou topás. Pomôže vám jasne premýšľať, sústrediť sa na svoju úlohu a uvoľní nervozitu. Niektorí ľudia ho nazývajú aj „kameň písania“, takže ak trpíte spisovateľským blokom, položte si ho na stôl. Dokonca je známy tým, že pomáha v duchovnom raste, pretože podporuje komunikáciu aj s nadpozemskými silami. Modrý topás pomôže aj pri zdravotných problémoch. Zlepší trávenie, posilní nervovú sústavu, harmonizuje emócie, zrýchli metabolizmus a tak podporuje chudnutie. Zmierňuje stres a napätie, čo pomáha pri relaxácii.

Mesačný kameň

Mesačný kameň podporuje šťastie, bohatstvo, lásku a pomáha byť v právnom čase na správnom mieste. Ak ste citlivý človek, tento kameň vás ochráni pred negatívnou energiou a temnotou. Naladí sa na vašu osobnosť a najhlbšie potreby. Uvoľní stres, úzkosť a lepšie pochopíte samého seba. V rámci fyzického tela je používaný na podporu absorbcie výživy, eliminuje toxíny, harmonizuje hormóny a stimuluje funkcie žliaz v tele. Je vhodný najmä pre ženy počas počatia, tehotenstva, pôrodu i kojenia, preto ho môžete darovať budúcej mamičke. Podporuje ženskú energiu, citlivosť, intuíciu a fyzické schopnosti.

Ónyx

Čierny kryštál je ideálny ak potrebujete posilnenie, podporu, ochranu a povzbudenie. Pomáha počas stresujúcich situácií, odbúrava starosti a strachy, umožňuje robiť správne rozhodnutia. Zvýrazňuje intuíciu, pomáha dosahovať pocit šťastia a zabojovať so zlozvykmi. Uzemňuje nás, vďaka čomu sa dokážeme sústrediť na to, čo je potrebné urobiť. V ťažkých chvíľach alebo počas veľkých životných zmien je pre človeka oporou. Taktiež redukuje zápaly, lieči infekcie a poradí si s ochoreniami pokožky.

Amazonit

Je známy ako kameň umelcov. Podporuje trpezlivosť, dôveru, úprimnosť a toleranciu. Upokojuje mozog a nervový systém, prináša pocit rovnováhy a odbúrava bloky či traumy. Podporuje sebavedomie, vďaka čomu sa človek lepšie vyjadruje nielen v reči, ale aj v kreatívnych – umeleckých – činnostiach. Otvára myseľ a pomáha pozrieť sa na problémy aj z iného uhla. Zlepšuje naše rozhodnutia. Podporuje súcit s inými a komunikáciu v ľúbostných vzťahoch. Je známy pre svoju schopnosť podporiť vstrebávanie vápnika. Preto zlepšuje stav osteoporózy, zubov, menštruačných kŕčov a stuhnutých svalov.

Rubín

Ak trpíte depresiou a máte nedostatok motivácie žiť, obráťte sa na rubín, symbol vitality. Dodá vám potrebnú iskru, zbaví vás príznakov depresie a deštruktívnych emocionálnych vzorcov. Naučíte sa milovať seba samého, pocítite opäť vášeň, motivuje vás a inšpiruje. Stanovíte si nové ciele. Zároveň pomáha pri detoxikácii, podporuje srdce, reprodukčné orgány a lymfatický systém.

Zdroj / 10 kryštálov, ktoré vás upokoja, uvoľnia a prinesú rovnováhu: naturallivingideas

ZDIEĽAJ NA: