Bezdomovec si zarába na svoj nový život pouličným maľovaním nádherných obrazov!

Mnoho ľudí, ktorí skončia na ulici, úplne rezignuje. Stratiť strechu nad hlavou je totižto krutá rana a nie každý sa vie pozviechať a napriek prekážkam kráčať ďalej. Aj medzi bezdomovcami však existujú inšpiratívne prípady, kedy sa jedinec odo dna odrazí a pracuje na zlepšení svojich životných podmienok. Predstavujeme vám Jona Mastersa.

Tento Floridaň tiež skončil na ulici, dokonca strávil aj istý čas vo väzení. Po prepustení sa mu ťažko hľadal nocľah, so svojim psíkom Shebou ostal bez domova. Nevzdával sa však a vďaka dobrote ostatných nazbieral dosť peňazí na to, aby si kúpil maliarske potreby. A to, čo sa stalo potom, je už ako z filmu.

Jon totižto v sebe skrýval nevídaný umelecký talent a jeho maľby sa stali okamžitým hitom miestnej komunity. A čo je na tom najkrajšie je, že jeho iniciatíva inšpirovala aj ostatných ľudí bez domova k tomu, aby tiež čelili svojmu osudu a nevzdávali sa. Maliar bez domova ešte nevie, ktorým smerom sa vyberie, no je si istý, že umenia sa nevzdá. Práve ono mu totižto pomohlo z úplne najhoršieho von.

Zdroj / Bezdomovec si zarába na nový život pouličným maľovaním obrazov: youtube

Jon Masters bezdomovec 1

ZDIEĽAJ NA: