Návod ako si vlastnými rukami vyrobiť originálny stôl za pár eur

Ak ste už niekedy nakupovali nábytok, viete, že zohnať kvalitný, pevný a na pohľad zaujímavý a pekný kus, ktorý by vám nevyprázdnil celú peňaženku, nie je vôbec jednoduché. Preto kreatívci na celom svete vymýšľajú ako ušetriť a zároveň si neodoprieť luxus dizajnovo zaujímavého nábytku. Jednoducho si ho vyrobia sami. A jeden z takýchto nápadov vám práve prinášame. Budete potrebovať iba drevo, z ktorého vytvoríte štyri drevené nohy stola a cement.

Návod ako postupovať

  1. Na obrázku vidíte všetky kusy dreva s ich rozmermi, ktoré potrebujte narezať a spojiť, aby vytvorili nohy stola, čo je zobrazené na nasledujúcej fotografii. Nohy stola sú v tvare X, aby sa stôl neprevrátil.
  2. Jednotlivé kusy dreva môžete spojiť lepidlom alebo skrutkami. Myslite však na to, že na finálnom produkte by nemali byť viditeľné. Keď je základ stola hotový, je potrebné vyrobiť si kruhovú formu, do ktorej nalejete cement. Môžete na stôl pripevniť aj kovovú platňu alebo mriežku, vďaka ktorej bude pevnejší – je iba na vás, aký pevný ho chcete mať.
  3. Všetko čo musíte urobiť je položiť nohy stola hore nohami do formy a zaliať ich cementom, ktorý necháte tvrdnúť najmenej 24 hodín. Cement z formy vyberajte pomaly a opatrne, aby sa nezlomil.
  4. Výsledkom je rustikálny stôl, ktorý vám vydrží celé roky. Drevo môžete natrieť moridlo alebo nafarbiť podľa vlastného vkusu. Celková cena by nemala presiahnuť 30€, preto je tento stôl skvelým tvorivým projektom na víkend. Ak mu dáte šancu, môžete si k nemu rovnakým spôsobom vyrobiť aj stoličky.

Betónový stôl s drevenými nohami

Fotografie a zdroj / Betónový stôl s drevenými nohami © reddit

ZDIEĽAJ NA: