Beauty rutina proti starnutiu pokožky

Čo všetko vplýva na stav našej pokožky? Fajčenie, UV žiarenie, stres, ale aj mimika či nesprávne zloženie stravy z nás v štyridsiatke môže spraviť na prvý pohľad staršími, než skutočne ste. Naučme sa stravou a vhodnými kozmetickými prípravkami ovplyvňovať to, ako vyzeráme.

Dožičme pleti kolagén a vitamíny

Už ste zažili moment prekvapenia, keď vám niekto prezradil svoj vek a na počudovanie by ste mu tipovali oveľa viac alebo naopak menej rokov? Tajomstvom mlado a zdravo vyzerajúcej pleti je, okrem iného, dopriať telu vyváženú stravu, dostatok hydratácie, kolagénu, ale tiež vitamínov a minerálov. Pokožka môže získať mladistvý a svieži vzhľad, iba keď venujeme starostlivosti o ňu dostatok času. Ranná a večerná hygiena je samozrejmosťou. Pleť pravidelne čistíme, odličujeme a hydratujeme. Pozornosť si zaslúži aj špeciálne oblasť očí, krku a dekoltu. Počas dňa používame krémy s ochranným faktorom, vyhýbajme sa prašnému prostrediu, ale aj fajčeniu, a doprajme telu dostatok spánku. Vyspať sa do krásy nie je len metafora, ale reálny stav.

Okrem toho, že pleť podporíme kozmetickými prípravkami, ako sú hydratačné krémy alebo séra proti vráskam, môžeme proti starnutiu pokožky bojovať aj inou cestou. Aj zloženie stravy totiž ovplyvňuje stav našej pleti. Kombináciou tej správnej stravy a pleťovej kozmetiky môžeme pleť viditeľne vyhladiť a rozjasniť, čím nadobudne mladistvejší vzhľad. O pružnosť a zdravie pokožky sa postarajú kľúčové vitamíny a minerály, ako sú biotín, jód, vitamín A alebo zinok. Dbajte aj o zastúpenie vitamínu C a E v strave. Vitamín C prispieva k zdravej tvorbe kolagénu v pokožke a spolu s vitamínom E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Ráno a večer siahnite po sére proti vráskam

Tak ako ráno a večer končíme pohárom vody, by sme si mali vytvoriť rutinu používaním kvalitnej kozmetiky. Čím skôr sa začneme o svoju pleť starať, tým menšie škody na pokožke napáchajú pribúdajúce roky. Sérum proti vráskam sa zameriava na riešenie konkrétneho problému, pričom cieľ je jasný – minimalizovať viditeľné náznaky vrások rozjasnením a vyhladením pleti. To ale neznamená, že sa vaša pleť vyhladí nešetrným spôsobom. Nech máte pleť mastnú, problematickú, alebo suchú, sérum proti vráskam jej neuškodí. Použite ho na vyčistenú pleť ráno a večer jemným vklepaním, aby ste sa čoskoro dočkali sviežejšieho vzhľadu. Nezabudnite však, že na zachovanie želaného stavu pleti je vhodné pleťové sérum kombinovať so stravou bohatou na kolagén, vitamíny a minerály, ale tiež vodu. Ako sa hovorí, sme to, čo jeme. A podľa toho, čo konzumujeme, aj vyzeráme. Je čas zdvihnúť si sebavedomie.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov