Návod, ako vyrobiť originálne balíčky na darčeky z obyčajného farebného papiera a stuhy

Z farebného papiera tvoria ľudia už od škôlkárskych čias, preto ho niekedy pokladáme za príliš obyčajný a nezaujímavý. O tom, že opak je pravdou, vás možno presvedčí tento jednoduchý návod na výrobu balíčka na malý darček. Zvládnete to ľavou zadnou podľa priloženého videonávodu a neváhajte do výroby zapojiť aj deti – možno aj na výtvarnej výchove v škole. Hotová taštička je zaujímavá sama o sebe, ale môžete ju dotvoriť aj nálepkami, kamienkami, papierovými výrezmi alebo flitrami.

Budeme potrebovať:

  • farebný papier,
  • lepidlo,
  • stuhu,
  • nožnice na odstrihnutie stuhy.

Návod ako postupovať

  1. Preložením si naznačíme, kde je stred papiera. Potom preložíme jeho pravú stranu smerom do stredu tak, aby ho približne o centimeter prekrývala. Rovnako postupujeme aj na ľavej strane. Na ľavú stranu potom nanesieme trochu lepidla – približne 1,5 cm okraj – a prilepíme ho do stredu.
  2. Celú taštičku zložíme zospodu na šírku troch prstov – tvoríme tak dno taštičky. Zdvihneme ho a zatlačíme na bočné hrany, ktoré potom zložíme smerom dovnútra, ako to vidíme vo videu. Potom zložíme smerom dovnútra horný a dolný diel a dno taštičky zlepíme.
  3. Na bokoch dna vyčnievajú dva trojuholníky, tie prehneme pozdĺžne dovnútra s celým okrajom taštičky a potom taštičku v ruke vytvarujeme.
  4. Dovnútra vložíme darček a vrchnú časť taštičky niekoľkokrát preložíme do takzvanej harmoniky. V strede ju zohneme a po okrajoch načuchreme, vznikne tak skladaná mašlička. Nakoniec celý obal na darček previažeme stuhou, aby pekne držal svoj tvar.

Papierové balíčky na darčeky

Nápady a inšpirácie na darčeky nájdete na darcek.net

ZDIEĽAJ NA: