V Bachledke nájdete jedinečný chodník v korunách stromov s vyhliadkovou vežou a suchým tobogánom!

Radi by ste sa pokojne poprechádzali v korunách stromov, ale nemáte záujem o absolvovanie opičej dráhy či iného športu? Odteraz to môžete urobiť na 1234 metrov dlhom náučnom chodníku v srdci Spišskej Magury. Jeho výška je 24 metrov a tak sa dostanete medzi listnaté i ihličnaté stromy, vtáčiky i veveričky. Celý čas mierne stúpa, no je bezbariérový. Prechádza po ňom je mierne adrenalínovým zážitkom, najmä ak nieste pilot či žeriavnik a na výšky nie ste zvyknutý. Chodník na Bachledke je dielom nemeckého architekta, ktorý realizoval šesť podobných projektov – štyri v Nemecku a dva v Čechách.

Špirálovito stúpa do veže vysokej 32 metrov, ktorá disponuje 360° vyhliadkovou plošinou. Pri peknom počasí sa pokocháte pohľadom na TANAP i PIENAP, Belianske Tatry, Zamagurie či Tri koruny v Pieninách. A tento krásny výlet zakončíte najdlhším suchým tobogánom na Slovensku, ktorý má 67 metrov. Skutočne adrenalínový zážitok!

Chodník sa nachádza na najvyššom bode  BACHLEDKA Ski & Sun.  Túru si môžete naplánovať z Bachledovej, Jezerska alebo Malej Frankovej, no pre pohodlnejších je k dispozícii aj sedačková lanovka z Bachledovej doliny. Jeho otvorenie je naplánované na 29. september 2017 a bude prístupný takmer po celý rok.

Bachledka | Chodník korunami stromov

Viac info / Chodník korunami stromov v Bachledovej doline: facebook

ZDIEĽAJ NA: