Mamina fotí svojho syna trpiaceho autizmom. Spoločne učia ľudí žasnúť nad každodenným životom a nič nebrať ako samozrejmosť

Smútok, hnev, pocit krivdy, depresia, zmierenie… Všetky tieto emócie Kate Miller-Wilson, mamina syna trpiaceho autizmom, dôverne pozná. Vzostupy a pády ich komplikovaného vzťahu sa rozhodla premeniť na umenie. A tak otvára oči aj iným ľuďom a približuje im tichý svet autizmu. Svojho syna bezpodmienečne ľúbi. Hovorí o ňom ako o krásnom, vtipnom, zložitom a šarmantnom chlapcovi. Aj keď sa obáva o jeho budúcnosť, snaží sa čo najviac žiť v prítomnosti a vychutnávať si jeho spoločnosť. Sú chvíle, keď si navzájom lezú na nervy, pretože si nerozumejú. Napriek tomu ich spája silné puto.

Kate sa najviac páči, že vo svojich fotografiách nemôže hľadať dokonalosť ako z editoriálov v magazínoch. Jej syn jej nebude pózovať, takže je iba na nej, aby poeticky zachytila jeho vnímanie sveta. Vzdáva mu tým hold a učí sa od neho žasnúť nad každodenným životom. Fotografovať niekoho, kto trpí autizmom nie je ľahké. Emócie nemôžete nijako vyvolať. Musia vyplynúť zo samotnej situácie. Kate sa to skutočne darí.

Stránka autorky, ktorá autizmus mení na umenie: flickr | Instagram

Zdroj: boredpanda

Zuzana Klučárová

ZDIEĽAJ NA: