50 umelcov pracovalo 5 rokov na replikách luxusných áut. Vyrobili ich z kovového odpadu!

Ak patríte k priaznivcom rýchlych športových áut, tak vám tento článok rozhodne vyčarí úsmev na tvári. Nebudeme vám síce predvádzať najnovšie modely, od tematiky sa však príliš nevzdialime. Zavítajte s nami do poľského Pruszkówa, kde sa nachádza múzeum venované dielam vytvoreným z kovového odpadu.

Jedna z expozícii je venovaná práve luxusným ikonickým športiakom. Za posledných päť rokov sa päťdesiat kreatívcov podieľalo na stavbe štyroch modelov v životnej veľkosti. Menovite ide o tieto autá: Mercedes-Benz 300 SL, Bugatti Veyron, Maserati GranTurismo a Lamborghini Aventador. Kompletne z kovového odpadu! Na týchto krásavcoch sa síce nepovozíte, no na šarme im to rozhodne neuberá!

auta-z-kovoveho-odpadu-1 auta-z-kovoveho-odpadu-2 auta-z-kovoveho-odpadu-3 auta-z-kovoveho-odpadu-4 auta-z-kovoveho-odpadu-5 auta-z-kovoveho-odpadu-6auta-z-kovoveho-odpadu-11 auta-z-kovoveho-odpadu-12 auta-z-kovoveho-odpadu-13 auta-z-kovoveho-odpadu-7 auta-z-kovoveho-odpadu-8 auta-z-kovoveho-odpadu-9 auta-z-kovoveho-odpadu-10

Zdroj / Autá vyrobené z kovového odpadu: carscoops

ZDIEĽAJ NA: