Arašidová maškrta s čokoládovou náplňou

Čakáte návštevu a chcete na ňu zapôsobiť niečím originálnym a chutným? Odporúčame Vám vyskúšať tieto malé maškrty, na ktoré pozvaní určite nezabudnú, keď ich ochutnajú! Arašidové maslo a čokoláda sú perfektnou kombináciou na prípravu krémovej a chutnej maškrty. Niekomu sa môže zdať tento recept náročnejší, no pri troche trpezlivosti sa to podarí určite každému.

Recept na 30 ks jednohubiek sa skladá z dvoch častí: z arašidovo-maslovej sušienky, ktorá tvorí základ a z čokoládovej náplne.

arasidova maskrta s cokoladovou naplnou 1

Ingrediencie:

Sušienka:

 • ½ šálky masla, zmäknutého (alebo kokosový olej),
 • ½ šálky krémového arašidového masla,
 • ½ šálky bieleho cukru,
 • ½ šálky baleného hnedého cukru,
 • 1 vajíčko,
 • ½ čajovej lyžičky vanilkového extraktu,
 • 1 ¼ šálky polohrubej múky,
 • ¾ čajovej lyžičky jedlej sódy,
 • ½ čajovej lyžičky soli.

Náplň:

 • 1 šálka mliečnych čokoládových lupienkov,
 • 1 šálka polosladkých čokoládových lupienkov,
 • 1 sladené kondenzované mlieko (400 ml),
 • 1 čajová lyžička vanilkového extraktu.

Ako postupovať:

1. Predhrejeme si rúru na 165 °C. Nastriekame pekáč na mini muffiny kuchynským sprejom. Zmäknuté maslo, arašidové maslo, biely a hnedý cukor vymiešame s vajíčkom a s ½ lyžičkou vanilky. Pridáme múku, prášok do pečiva, soľ a miešame, kým sa cesto nespojí.

arasidova maskrta s cokoladovou naplnou 2

2. Cesto netreba nijak formovať, stačí umiestniť jednu polievkovú lyžicu cesta do jedného otvoru pekáča.

arasidova maskrta s cokoladovou naplnou 3

3. Pečieme 14-16 minút (až kým nebudú zľahka hnedé). Sušienky vyberieme z rúry a rýchlo urobíme do stredu každej sušienky jamku (použijeme lyžičku na melón alebo čajovú lyžičku). Pri robení jamôk buďte opatrní a dajte si na tom záležať, pretože sa to dá rýchlo pokaziť.

arasidova maskrta s cokoladovou naplnou 4

4. Necháme pekáč vychladnúť 8-10 minút. Potom jednotlivé sušienky opatrne povyberáme na rošty. Ak ste použili kokosový olej, pôjdu vám sušienky vybrať ľahšie. Sušienky necháme vychladnúť ďalších 10-15 minút.

arasidova maskrta s cokoladovou naplnou 5

5. Kým sa budú sušienky chladiť, môžeme si pripraviť plnku tak, že zmiešame čokoládové lupienky s kondenzovaným mliekom v miske. Jemne premiešame a dáme misku do mikrovlnnej rúry na 1-2 minúty (ak máte silnú mikrovlnku stačí na minútku).

arasidova maskrta s cokoladovou naplnou 6

6. Zmes nebude vyzerať, že je rozpustená, ale trochu s ňou pohýbte a uvidíte, že je dobre ohriata. Pridáme vanilku a znovu premiešame do hladka.

arasidova maskrta s cokoladovou naplnou 7

7. Polovicu náplne dáme do litrového uzavieracieho vrecka. Stlačíme náplň do rohu vrecka a odstrihneme roh. Teraz môžeme ľahko a rýchlo plniť sušienky. Ak máme náplň príliš pevnú, stačí ak ju dáme späť do mikrovlnnej rúry na 10-15 sekúnd. Poznámka: zhruba polovica náplne nám ostane. Môžeme si ju uložiť do chladničky a použiť na ďalší dezert.

arasidova maskrta s cokoladovou naplnou 8

8. Zohrejeme si 1 polievkovú lyžicu arašidového masla v malom vrecúšku a následne ním „pokropíme“ plnené sušienky. Mňam! Uložíme zatuhnúť do chladničky a skladujeme v uzavretej nádobe.

arasidova maskrta s cokoladovou naplnou 10Zdroj / Arašidová maškrta s čokoládovou náplňou: butterwithasideofbread

ZDIEĽAJ NA: