Kedysi slúžil ako chlievik, no dnes interiér tohto vidieckeho domu poriadne prekvapí. Nazrite do vnútra!

Na severe Cornwallu stojí nenápadný domček s výhľadom na pobrežie. Zvonku nie je ničím zvláštny, leda ak svojou minulosťou – kedysi bol obyčajnou chatrčou. Keď však návštevníci vstúpia do vnútra, objavia príjemne zariadený domček vo francúzskom štýle. Drevené podkrovné trámy v kombinácii s bielymi stenami a slonovinovým ozdobným nábytkom pôsobia luxusne. Pohľady upúta aj tapiséria so zlatými ornamentálnymi prvkami. Maličká kuchyňa spojená s obývačkou zase pôsobí útulne a domácky. Domček je obľúbeným útočiskom surferov, ktorí v jeho okolí nachádzajú tie správne vlny. Poďte sa naň pozrieť zblízka!

Vidiecky domček bol postavený v 17. storočí a pôvodne bol chlievom pre prasiatka. V roku 1860 bol premenený na luxusnú chatu. Tradičné stavebné materiály ako kamene a cedrové drevo mu dodávajú na rustikálnosti.

Kuchyňa i obývačka sú zmesou tradičného a moderného. Nechýbajú tu spotrebiče, ktoré uľahčujú náš život, ale všetko je odeté do neutrálnych farieb a zaujímavého dizajnu. Vyrezávané nožičky stolov i poličky dýchajú francúzskou estetikou rovnako ako panvice zavesené na kovovom vešiaku. Na stenách nechýbajú ozdobné taniere a v obývačke zase pohodlné sedačky a veľká televízia.

V spálni zaujmú naškrobené obliečky, biele kamenné steny a odhalené žiarovky na lampách. Bronzové viktoriánske postele tu skombinovali s egyptským bavlneným prestieraním. Priestoru vládnu pastelové farby a ručné zdobené prvky.

Oproti tomu vyznieva toaleta a kúpeľňa moderne. Sprchový kút vyhrievaný solárnymi panelmi je presne to, čo návštevníci potrebujú po dlhom dni prechádzok po okolí.

Okolie domu je upravené na relax na hojdacej posteli ako aj na štýlové stolovanie pod holým nebom. Na terase tróni okrem záhradného nábytku aj vonkajší gril. Neďaleko je les i more, čo robí z tohto miesta oázu pokoja plnú zvukov a vôní prírody. Návštevníci sa môžu vybrať na lov medvedieho cesnaku a húb do neďalekého lesíka, alebo si užiť západ slnka na neďalekej pláži.

Zdroj / Anglický vidiecky dom vo francúzskom štýle: uniquehomestays

ZDIEĽAJ NA: