Krátky animovaný film o tom, ako v nás spoločnosť potláča kreativitu

Moderná spoločnosť nám vraví, že musíme mať skvelé výsledky v škole, v práci pracovať najusilovnejšie ako vieme a jedného dňa to máme naučiť aj svoje deti. Tento nekonečne sa opakujúci cyklus nedáva priestor kreativite. Krátky film Alike povzbudzuje ľudí v tom, aby sa začali pozerať na veci inak.

Alike, krátky film Pixaru, je dielom animátorov z Madridu, Daniela Martíneza Lara a Rafa Cano Méndeza. Ide o sedem minút trvajúcu animáciu, ktorá nám ukazuje, čo sa stane, keď nám každodenná rutina vycicia zo života kreativitu. Táto snímka zároveň hovorí o rodičovstve a dôležitosti toho, aby sme nechali deti zvoliť si v živote vlastnú cestu. Film bol vyrobený v programe Blender a je venovaný „našim rodinám, ktoré nám pomohli nestratiť našu farbu“.

Ako povedal kanadský novinár Graydon Carter: „Je to vzácny moment, keď na chvíľu zabudneme na povinnosti bežného dňa a pozrieme sa na hodnoty a názory, ktoré bezhlavo prijímame ako evanjelium.“ Nájdite si takúto chvíľku času a pozrite si film Alike. Nebudete ľutovať.

Alike

Viac info: Vimeo, Twitter, Facebook | Zdroj: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: