Akou cestou sa vydať pri výbere kuchynskej batérie?

Absolútna klasika, alebo naopak niečo kreatívne a nové? Pri výbere kuchynskej batérie narážame na túto malú dilemu. Ľahko sa môže stať, že v prípade urgentnej výmeny či poškodenia doterajšej kuchynskej batérie potrebujeme urýchlene vybrať a kúpiť novú batériu. V takom prípade je na rozhodnutie o tom, akou cestou sa vydať, len málo času. Aj preto pre vás môžu byť nasledujúce riadky užitočné, pretože sa budeme bližšie venovať kuchynským batériám ako takým a ukážeme vám, že aj pri navonok tak základnej veci ako kuchynská batéria, môžete prejaviť svoju kreativitu.

Rôzne typy kuchynských batérií

Na úvod si povedzme, že kuchynská batéria môže byť prevedená v rôznych podtypoch a vyhotoveniach. Poznáme štyri základné druhy kuchynských batérií, ktoré niekde nájdete aj pod alternatívnym názvom drezové batérie. Hovoríme o stojankových batériách, pákových batériách, kuchynských batériách so sprchou a batériách na ohrev vody. Všetky štyri podtypy sa od seba istým spôsobom líšia a sú určené pre iné konkrétne použitie v rámci kuchyne.

Dá sa zvoliť klasika i niečo kreatívnejšie

Vo svojej podstate sú všetky štyri druhy kuchynských batérií v poriadku a funkčné do akejkoľvek kuchyne. Pochopiteľne, nájdeme však medzi nimi určité rozdiely a charakteristické prvky. Stojankové kuchynské batérie sú napríklad zaujímavou, tak trochu aj retro voľbou, podobajú sa na staršie a klasické vodovodné batérie, pričom sa ovládajú páčkou. Práve tieto batérie môžete zapojiť v rámci svojej kreativity do celého dizajnu kuchyne vrátane drezu a kuchynskej linky. Naopak, konzervatívnejšou voľbou sú pákové batérie, ktoré sa podobajú na tie, ktoré poznáme napríklad z klasických umývadiel. Svoju funkciu však tiež splnia bez problémov. Zaujímavou možnosťou do kuchyne sú batérie so sprchou, ktoré oceníte najmä pri častom varení či spracovávaní ovocia alebo zeleniny. A ak máte kuchyňu napríklad na chate, tak je fajn voľbou aj batéria so zabudovaným ohrevom vody.

Cesta je len na vás

Ak sa pozrieme späť na otázku z nadpisu, tak výber konkrétnej cesty v súvislosti s vodovodnou batériou je len na vás. Či už sa chcete vydať konzervatívnejšou alebo inovatívnejšou cestou, dôležité je, aby batéria slúžila svojmu účelu, a aby ste sa vy vo svojej kuchyni cítili dobre a ako doma.

Zdroj obrázku: {New Africa} / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov