Ako zútulňovať priestor kúpeľne?

Kúpeľne síce patria k najmenším miestnostiam v domácnosti, no pre jej členov majú veľký význam – sú oázou pokoja, relaxu a čistoty. Tomu prispôsobujeme aj samotné vybavenie, vnášame doň jemné tlmené prvky. Pobyt už aj vo vlastnej kúpeľni sa stáva zážitkom a rovnako pozitívne dojmy vyvoláva u všetkých, čo sa búria konvenciám a radšej pracujú kreatívne a svojsky. Ako teda docieliť útulnejší priestor v kúpeľni?

Zdroj obrázku: ThreeDiCube / Shutterstock.com

„Narážky“ na kúpeľňové vybavenie?

Jedným zo zásadných problémov býva stiesnenejší priestor v kúpeľniach. Postupom času a s rozrastajúcou sa rodinou nechcene vyplňujeme každý jej voľný kút. Vo výsledku stráca na vzdušnosti a nás núti čoraz viac kontrolovane sa pohybovať. Obmedzená voľnosť sa negatívne prejavuje aj na prežívanom relaxe. A tieto okolnosti znemožňujú ako základnú funkčnú, tak aj dekoratívnu podstatu jednotlivého kúpeľňového vybavenia.

Je čas na výnimočné zmeny?

Revolúciu v kúpeľni najlepšie zahájiť základným policovým nábytkom. Prihliadame jednak na vlastný komfort, čo podnecujú nástenné alebo samodržiace poličky do kúpeľne, prípadne teleskopické. Za vhodné vieme považovať aj typické samostatne stojace, ale ideálne v rohovom prevedení a s bezpečným zaobleným tvarovaním.

Viete, že účinným optickým trikom, ako podporiť prúdenie pozitívnych energií v kúpeľni, sa stávajú závesné poličky a hlavný nábytok, resp. s dôrazom na doplnky pre okamžitú montáž bez vŕtania? Vzduchom v kúpeľni sa tak šíri odľahčená a útulnejšia atmosféra, ktorej sa nebudete chcieť prestať nabažiť.  

Poličky a skrinky v kúpeľni si vieme zaobstarať aj ako súčasť viacfunkčného nábytku, napr. ako nástenné police so zrkadlom, umývadlá s policovým systémom, resp. si ich samostatne dokúpime, ale vo vhodných rozmeroch, ktorými nenarušujú voľný priestor ani náš pobyt v kúpeľni.

Vzdušná a presvetlená kúpeľňa

Na týchto pilieroch stojí vzhľadom moderná a základným funkciám vyhovujúca kúpeľňa. Umožníme preniknúť aj takým malým veľkým zázrakom, akými sú optické hry so svetlom. Hlavné a menšie dekoratívne osvetlenia má podporovať tlmenú, priam intímnu atmosféru, pričom sa zaujímame aj o ďalšiu výbavu. Funkciu optických hier so svetlom podnecuje aj elegantné nástenné okrúhle zrkadlo s rámom. Ideálne v priestore nad umývadlom a v zátiší ďalšieho hlavného nábytku. Odrazmi od svetiel a iných lesklých doplnkov priestor opticky zväčšuje. V kúpeľni vytvára náš „druhý svet, ku ktorému sa nakláňame ako pre hygienické, tak aj kozmetické potreby. Mnohé vyžarujú taký intenzívny efekt, že ich možno použiť na chodbách alebo aj v obývačkách.

Zdroj obrázku: denisik11 / Shutterstock.com

Aj touto kúpeľňovou výbavou zútulňujeme atmosféru tak, aby sme si po celý pobyt v kúpeľni užívali tú správnu vlnu!

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov