10 jednoduchých tipov, ako vyzerať skvele aj bez make-upu

Prírodné, bez chémie, zdravé, ekologické… Tieto slová sú čoraz viac skloňované. Skvelým spôsobom ako sa vyhnúť zbytočnému zaťažovaniu našej pleti je skúsiť to bez make-upu. Ušetrený čas venujeme skôr starostlivosti o pleť ako zakrývaním jej nedostatkov. Ak pritom dodržíte nasledujúcich desať pravidiel, určite sa vám to zapáči!

Obočie v centre pozornosti

Aj keď máme na tvári make-up, obočie je zodpovedné za náš celkový výraz. Bez make-upu to platí trojnásobne. Prispôsobte ho teda tvaru svojej tváre. Namiesto ceruzky na obočie použite trvácnejšiu farbu alebo henu. Šťastné majiteľky hustého obočia by sa mali zamerať iba na vytvarovanie. A my ostatné môžeme rast chĺpkov podporiť kombináciou ricínového oleja a vitamínu A. Pomocou vatovej tyčinky naneste na obočie olej zmiešaný s obsahom kapsule z vitamínu A minimálne raz denne. Po čase vás poteší jeho zahustenie a môžete tvarovať ostošesť. Aj keď vynechávame make-up, je dobrý nápad každé ráno obočie prečesať malou kefkou.

Výrazný pohľad

Oči sme si zvykli zvýrazňovať linkami, riasenkami a očnými tieňmi. Skúste si však iba natočiť riasy a natrieť ich priesvitným vyživujúcim gélom. Ten ich vytočí a podporí ich rast a hustotu. Prípadne môžete skúsiť predĺženie rias, ktoré však môže aj uškodiť, preto ho poriadne zvážte.

Ku žiarivému pohľadu nepatria tmavé kruhy pod očami. Doprajte svojmu telu vitamíny skupiny B a železo, vyberajte si bieliace krémy alebo krémy s retinolom. Alebo si vychutnajte mätový či zelený čaj, vrecúška vložte do chladničky a o pár minút máte hotovú chladivú masku na očká!

Oslnivý úsmev

Úsmev je najkrajší módny doplnok. Mnoho z nás však má čo vylepšovať na belosti zubov. K atraktívnemu chrupu dopomôžu bieliace pasty. Z jedálnička vyraďte kávu, víno a hlavne nesiahnite po cigaretách. S bielením pomôže aj profesionál alebo kloktanie kokosového oleja, ktorý vás zbaví povlaku aj zafarbenia.

Zaostrené na pery

Pokožka na perách je veľmi jemná a mali by sme jej dopriať starostlivosť ako celej tvári – odlíčenie, píling, výživu v podobe balzamov, občas prírodnú masku a hydratáciu zvnútra. Píling môžete urobiť jemnou zubnou kefkou alebo prstami namočenými v mede a v cukre. Samotný med je skvelou maskou. Namiesto balzamu môžete použiť oleje – napríklad olivový na zrelú pleť a kokosový na vysušené pery.

Koruna krásy

Vyblednutá farba, rozštiepené končeky, odrasty na vlasoch… Návštevy kaderníka by mali byť pre ženu samozrejmosťou aspoň raz v mesiaci. Obzvlášť tvár bez make-upu potrebuje podporu krásnych vlasov. Strihajte ich, chráňte pred slnkom, doprajte im masku a vyhýbajte sa stylingovým prípravkom. Aj tu platí, že zdravé vlasy sú krásne vlasy. Namiesto toho, aby ste ich nedokonalosti maskovali tonou laku, použite kokosový olej, ktorý zvýrazní ich lesk. Tiež pomôže proti lupinám, suchým končekom a iným problémom. Blondíny môžu oplachovať vlasy vývarom z harmančeka. Brunetky zase zo šalvie. Tieto prírodné metódy dodajú vlasom lesk.

Ochrana pred slnkom

Ultrafialové žiarenie je ako pero, ktoré nám na tvári kreslí predčasné vrásky. Starostlivosť o pleť by teda mala zahŕňať pravidelné používanie opaľovacieho krému. Najmä ľudia so svetlou pokožkou by si mali dať pozor. To, že opaľovací krém treba používať len v lete, je jednoducho mýtus.

Svieža pleť

Tvár si neumývajte viac ako dvakrát denne. Ak ste odvážna, tak si ju umyte iba pred spaním. Ráno ju môžete vyčistiť iba čistiacim mliekom, ľadovou kockou alebo micelárnou vodou. Nikdy si pokožku nedrhnite, pri sušení uterák iba prikladajte k tvári. Pleťové masky vám prinesú pocit luxusu a vaša tvár sa vám poďakuje. Píling je dôležitý, ale nesmie byť príliš drsný, najmä v okolí očí. A napokon – stav vašej pleti závisí aj od toho, čo jete. Zelenina je tým pravým jedlom pre krásu.

Vyspite sa do krásy

Zdravé telo a krásna pokožka potrebujú aspoň 7 – 9 hodín spánku. Do postele zaľahnite ešte pred 23:00, využijete tak silu hormónu melatonínu, ktorý obnovuje pokožku. Spánkom na chrbáte predídete predčasným vráskam.

Krása na tanieri

Stav pleti a potraviny v chladničke a komore sú priamo prepojené. Vyberajte si morské ryby, semienka, orechy, zeleninu a rastlinné oleje. Hľadajte mastné kyseliny, karotén a vitamín E. Pomôžu vám bojovať s voľnými radikálmi. Mliečne výrobky sú dôležité kvôli mikroflóre, ale platí, že čím kyslejšie, tým lepšie.

Bez make-upu, ale v správnom outfite

Make-up, korektor, bronzer a púder robia pleť tmavšou. Keď ich na sebe nemáme, je automaticky svetlejšia, preto by sme sa mali vyhýbať tmavému oblečeniu. Ostré kontrasty v tomto prípade nesvedčia. Skúste skôr tyrkysovú, broskyňovú, modrú, béžovú alebo zelenú. Vyhnite sa aj bielej, aby ste nepôsobili „priesvitne“.

Ilustračná foto: instagram

Zdroj / Ako vyzerať skvele aj bez make-upu: brightside

ZDIEĽAJ NA: