Máte doma ešte staré gramofónové platne? Nevyhadzujte ich! Týchto 20 kreatívnych nápadov vám ukáže, ako im dať druhú šancu

Milujete retro dizajn v interiéry aj v móde? Motív starých gramofónových platní je možno váš starý známy, ale ak by nebol, radi vám ukážeme, ako ich využiť aj bez gramofónu.

Platne zažiaria na stene hneď na niekoľko spôsobov. Ak majú zaujímavý dekor, stačí ich zavesiť namiesto obrazov. S trochou kreativity z nich za chvíľku vyrobíte funkčné hodiny. Do vinylu je možné jednoducho vyrezávať a vytvoriť tak z platní ornamenty. Keď ich zohrejete a ohnete, stanú sa skvelými tienidlami na lampu či na luster.

Zohrievaním z nich dokážete vytvarovať aj rôzne druhy misiek, stojanov na časopisy, na víno a mnoho iných úložných priestorov. Pre domáceho kutila nie je nič jednoduchšie ako pridať k platni kovové nožičky a vytvoriť tak malý príručný stolík k sedačke. Alebo k sebe zlepíte viacero platní a vytvoríte tak celý konferenčný stolík? Je to iba na vás.

Ak máte k dispozícii iba platňu, ktorá je polámaná, nevyhadzujte ju. S trochou lásky a trpezlivosti z nej môžete vyrobiť hoci aj desať párov náušníc, alebo inej bižutérie. Stačí ich vyrezať, zbrúsiť ostré hrany a prilepiť na kovový komponent. Tieto kreatívne nápady a ešte viac nájdete na nasledujúcich fotografiách. Ak sa pustíte do tvorby, podeľte sa s nami o výsledky! Budeme sa tešiť.

1. LP miska

2. Stolík zo starej platne

3. Stojany na víno zo starých platní

4. Originálny obal na knihu

5. Štýlová kabelka

6. Stôl

7. Dizajnová lampa z gramofónových platní

8. Držiak na knihy

9. Lustre a tienidlá

10. Etažér, aký nemá nikto

11. Nápad ako zorganizovať platne platňami

12. Kvetináče

13. Nástenné hodiny vyrezané z platní

14. Podtácka na poháre či fľaše

15. Stoličky

16. Zrkadlové rámy

17. Organizér na kancelárske potreby

18. Jedinečná bižutéria z platní

19. Staré platne ako maliarske plátno

20. Nástenné umenie

Zdroj / Kreatívne nápady ako využiť staré platne: pinterest | Koláže a výber: kreativita

ZDIEĽAJ NA: