7 tipov, ako využiť soľ v domácnosti, o ktorých by ste mali vedieť

Soľ využívame v kuchyni každý deň, ale nie je to jediné miesto, kde nachádza svoje uplatnenie. Existuje niekoľko šikovných trikov, po ktorých sa na soľ viac nebudete pozerať ako na „biely piesok“, ktorý dokáže osloviť iba vaše chuťové bunky.

  1. Ak je na vašej žehličke roztavené niečo lepkavé, alebo neidentifikovateľné, rozpáľte ju na najvyššiu teplotu, pripravte si voskový alebo novinový papier a bohato ho poprášte veľkým množstvom soli. Minútu soľ „žehlite“ a potom sa tešte z dokonalo čistej žehličky.
  2. Niekedy sa nám stane, že omylom rozbijeme vajíčko a na podlahe narobíme nechcený neporiadok. Poutierať vajíčko nie je žiadna zábava, ale keď ho predtým bohato posypete soľou, zvládnete to bez zbytočnej nervozity.
  3. Ak sa vám zapáli olej na panvici – jednoducho ho uhasíte soľou.
  4. Pripálili ste jedlo na panvici? Posypte spálené zvyšky soľou a pridajte trochu vody. Po desiatich minútach pôsobenia ich ľahko odstránite.
  5. Na špinavé a mastné špongie taktiež zaberie silný slaný roztok, do ktorého ich na celú noc namočíte.
  6. V kúpeľni využijete terpentín zmiešaný so soľou v pomere 1:1. Pri jeho používaní pri umývaní vane a umývadla však nezabudnite otvoriť okno a navliecť si ochranné rukavice.
  7. V každej domácnosti sa nájde odtok plný vlasov a chlpov, ale aj v tomto prípade vám môže pomôcť poriadna dávka soli. Zmiešajte hrnček soli s hrnčekom sódy bikarbóny, nasypte ich do odtoku a zalejte octom. Reakcia, ktorá pri tom nastane, odstráni väčšinu vlasov. Nechajte túto zmes pôsobiť aspoň 30 minút a nakoniec odtok zalejte hrncom vriacej vody, ktorá rozpustí zvyšky soli a sódy.

Ako využiť soľ v domácnosti

Zdroj / Ako využiť soľ v domácnosti: youtube

zk

ZDIEĽAJ NA: