Ako vytvoriť kreatíny fotoateliér a čo v ňom nemôže chýbať?

Chystáte sa otvoriť svoj vlastný fotoateliér? V posledných rokoch sa tak rozhodlo veľa ľudí. Na poli je teda silná konkurencia. Ak chcete uspieť, potrebujete moderný ateliér, ktorý ľudí zaujme a nebudú váhať vybrať si práve vás. Čo by v žiadnom dobrom fotoateliéri nemalo chýbať?

S typickým bielym ateliérom veľkú dieru na trhu nespravíte. Potrebujete sa zamyslieť nad tým, čo dnes ľudia očakávajú, keď sa rozhodnú zaplatiť si za fotky od fotografa. V dnešnom článku vám predstavíme možnosti, ktoré môžete využiť, ak chcete, aby bol váš ateliér tým najlepším.

Ako pripraviť steny v miestnosti?

Ľudia sú rôzni. Každý od fotky očakáva niečo iné. Preto potrebujete vedieť čo najrýchlejšie zmeniť pozadie. To docielite napríklad tým, že steny vymaľujete svetlými farbami. Ak túžite po niečom zaujímavejšom, odporúčame vám modernú mikrocementovú stierku, ktorá na stene vytvorí dekoratívny vzhľad a dodá miestnosti na atraktivite.

Môžete sa tiež rozhodnúť namaľovať každú stenu v inej farbe. Kvalitné farby si môžete vybrať v e-shope modernestavebniny.sk.

Majte v zálohe niekoľko kusov dekoracii

Kreativite sa medze nekladú. Majte vo svojom fotoateliéri fixný nábytok, no niekde bokom majte odložené rastliny, závesy alebo kreslá. Tie budete „na scénu“ pridávať podľa želania vašich klientov.

Zaujímavým doplnkom je napríklad ventilátor, s ktorým sa vám podarí napodobniť vietor vo vlasoch. Určite vám nesmie chýbať ani rebrík. Vďaka rebríku môžete zachytiť osobu z rôznych uhlov. Hodiť sa vám môže aj zrkadlo.

Ak chcete mať čo najviac klientov, snažte sa mu s jeho požiadavkou vyjsť v ústrety. Ak by túžil po fotkách so zvieratkom, pokúste sa nastaviť štúdio tak, aby bolo „pet friendly“. Zároveň sa nebojte vytýčiť si pravidlá. Ak nechcete fotiť akty, dajte o tom klientom vopred vedieť. Ukázať im môžete iné kvality.

Zdroj obrázku: nikolarakic / stock.adobe.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov