Ako vyrobiť rúšku, ktorá slúži ako módny doplnok?

Prvotné panika opadla a s ňou aj potreba sériového šitie jednej rúška za druhou. Krajčírky našli čas improvizovať a vyrábať rúška štýlové a originálne. Tie najšikovnejšie skúšajú šiť rôzne druhy a strihy, aby mohli svojimi rúškami jednoduchou a peknú formou dokončiť outfit. Snáď je za tým aj snaha spríjemniť si nepohodlie pekným výrobkom. Inšpirujte sa naším článkom, kde sa s vami podelíme o zaujímavé tipy, ako si môžete ušiť krásnu módne rúšku.

Vychytajte štýlový strih

Zo všetkých strihov sa najviac rozšíril tento. Je trochu zložitejšie, než obyčajná skladaná alebo zadrhávanie rúško, ale lepšie obopína tvar tváre. Ide o dve spojené časti sa švom uprostred. Je menšie a skladnejšie, než väčšina iných typov rúšok. Nevýhodou môže byť šev uprostred, ktorý zvyšuje priepustnosť rúška. V prípade viacvrstvovej rúška sa však priepustnosť znižuje. Alternatívne je možné využiť tento návod. Ide o podobný strih rúška, ktorý je však vyrobený z jedného kusu látky sa zúžením na nose a brade.

Najkrajšie látka ako ozdoba

Vyberte si tú najkrajšiu látku v metráži, ktorá vám bude ladiť k oblečeniu alebo doplnkom. Nemusíte sa vôbec nijako obmedzovať. Pre výrobu rúšok je najlepšie čistá bavlna, ktorá je jednoduchá na údržbu. Kvalitné bavlnu možno vyvárať, žehliť na vysokú teplotu a rovnako tak ju na vysoké teploty prať. Vďaka tomu je možné všetky rúška držať sterilné, zničiť vírusy, ale tiež rôzne baktérie a huby.

Používajte len 100% bavlnenej látky, ideálne s certifikátom, ktorý deklaruje zdravotnú nezávadnosť. Pokiaľ chcete privítať jar veselým, ale nie príliš infantilným motívom, voľte kocky alebo bodkované motívy.

Pre trochu hravejší osobnosti a deti sú v ponuke na trhu. Môžete zvoliť motív zvierat, treba mačičiek, kvetín alebo farebných dopravných prostriedkov. Takéto látky sú vhodné aj k rozbitiu formálneho outfitu. Pekný dojem tak môže robiť celá rodina, ktorá bude rúškami ladiť a všetci budú na verejnosti spoznať, kto k sebe patria.

Pokiaľ ste ale fanúšik striedmejšie elegantných látok, môžete si rúšku ušiť aj z jednoduchých hladkých látok. V každom prípade môžete zaobstarať bielu, ktorú je možné použiť na výrobu druhej, vnútornej vrstvy.

Zdroj obrázku: Dragana Gordic / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov