Ako vášmu telu prospeje každodenná konzumácia rýb?

Spektrum zdravých potravín na celom svete je obrovské. Asi k celosvetovo najzdravším druhom potravín však z globálneho hľadiska patria ryby. Pre mnohých ľudí nemusia byť vždy tou najchutnejšou možnosťou, ale výhody stravovania s dobrým množstvom rýb majú tendenciu prevážiť akékoľvek negatíva.

Ako presne môžete prospieť svojmu telu, ak budete konzumovať ryby minimálne raz za týždeň?

Podporíte zdravie svojho mozgu

Prvou výhodou konzumácie čerstvých rýb je, že môžete nimi podporiť zdravie svojho mozgu. Dôvodom je vysoký obsah omega-3 kyselín, ktoré zlepšujú kognitívne funkcie. Konzumácia rýb každý týždeň preto môže zvýšiť vaše IQ a udržať mozog aj vo vyššom veku v dobrom stave.

Pravidelná konzumácia rýb prospieva vášmu zraku

Keďže váš mozog a kognitívne schopnosti majú tendenciu s pribúdajúcim vekom klesať, klesá aj vaša vízia. Vekom podmienená degenerácia makuly (centrálnej časti sietnice) je hlavnou príčinou slepoty u dospelých. Jedným zo spôsobov, ako znížiť riziko makulárnej degenerácie súvisiacej s vekom, je pridať ryby a rovnako zdravé semená do vašej každodennej stravy.

Je menej pravdepodobné, že dostanete infarkt

Nielen zrak a mozog, ale aj srdce v dobrom stave zaisťuje naše bezproblémové fungovanie. Podľa WHO sú dokonca srdcové choroby hlavnou príčinou predčasných úmrtí na celom svete. Mnohí sa preto snažia tomuto riziku vyhnúť tak ako je to len možné. Omega-3 mastné kyseliny z rýb zdravie vášho srdca určte podporia, pretože ryba patria celkovo k najzdravším potravinám na celom svete.

Ak si preto chcete svoje telo udržať v dobrej kondičke, využívajte kvalitné pracovné dosky na prípravu chutných pokrmov z rýb častejšie.

Zdroj obrázka: Julia Mikhaylova/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov