21 úžasných kreatívnych nápadov, ako dať starým loďkám druhú šancu v podobe nového využitia

Máte doma starú loďku či čln? Možno je deravá, možno príliš stará na to, aby sa dala využiť na pôvodný účel. To však neznamená, že by ste ju mali vyhodiť. Takmer všetko vie ešte poslúžiť a dá sa upcyklovať, teda využiť trochu ináč. Spôsobov je mnoho, či už do domácnosti alebo záhrady. Inšpirujte sa nasledujúcimi nápadmi – ako staré loďky dostali druhú šancu.

1. Loďka ako pieskovisko pre deti

Vaši drobci sa tomuto vynálezu určite potešia. Tento nápad je nenáročný ako časovo, tak aj na doplnkový materiál. Čerpáte vlastne zo samotnej lode. Postačí upraviť jej povrch – zbrúsiť ho, alebo zhobľovať, aby bol hladký, natrieť ochranným lakom, prípadne farbou a zaplátať možné diery, aby sa Vám piesok zbytočne nevysypával. Ak chcete mať loďku so všetkým, čo k nej patrí, môžete k nej pripojiť stožiar s vlajkou, prípadne upevniť pár dosiek na sedenie. Malí piráti budú určite spokojní.

2. Obrovský kvetináč zo starej loďky

Pri výrobe takéhoto kvetináča je postup priam totožný ako pri výrobe pieskoviska, povrch lode vyhladíte nalakujete alebo nafarbíte, naplníte ho vhodnou pôdou a nasadíte obľúbené kvety. Takto vytvorený kvetináč umiestnite na vhodné miesto do záhrady a Vaším priateľom zostanú iba oči pre obdiv.

3. Loďka ako detská posteľ

Ak máte doma malého námorníka, postieľkou z lode určite nepohrdne. Upravený povrch a spodok lode môžete natrieť farbami od výmyslu sveta, alebo ich nechať v pôvodnej farbe dreva. Potom stačí vložiť menší matrac, vankúše s paplónom a posteľ je hotová! Ak by predsa nebol „námorník“ spokojný, viete mu z nej vytvoriť pohodlné sedenie.

4. Hojdacia posteľ

5. Policový regál na knihy, produkty, obrazy či dekorácie

6. Sedačka z loďky

7. Hojdacia sedačka

8. Konferenčný stolík

9. Kreatívne osvetlenie

10. Strop z kanoe ako dekoračný prvok

11. Ostrov v kuchyni

12. Barový pult zo starej lode na svadbu či oslavu

13. Nápad ako vychladiť väčšie množstvo nápojov

14. Staré loďky premenené na vonkajšie sedačky

15. Rustikálna vonkajšia kuchyňa zo starého člna

16. Záhradka v starej loďke

17. Záhradné jazierko

18. Terasový nábytok zo starej lode

19. Vonkajšie posedenie s prístreškom

20. Strecha kôlničky zo starej lode

21. Ako súčasť vchodových dverí

Pri vyžívaní starých lodí, člnov či kajakov sa medze nekladú, nech je to čokoľvek, určite vám a vášmu okoliu vytvorí úsmev na tvári a spokojnosť v duši.

Zdroj obrázkov: pinterest

ZDIEĽAJ NA: