Rady a nápady ako správne zavesiť obrazy na stenu

Obklopovať sa umením je ako hladiť svoju myseľ a dušu. Už pradávno si naši prapredkovia zdobili jaskyne nástennými maľbami a robíme to dodnes. Máte aj vy niekde v zásuvkách odložené obrázky väčších aj menších rozmerov a neviete si poradiť s tým, ako ich vystaviť vkusným spôsobom? Určite ste už narazili na trend miešania malých a veľkých obrazov a tvorbu súkromnej galérie nad pohovkou alebo v jedálni. Ako však dosiahnuť, aby to u vás doma vyzeralo presne tak ako na obrázkoch z magazínu o bývaní?

Najskôr si pripravte všetko potrebné:

  • rámy na obrazy, ktoré plánujete použiť;
  • obrazy, plagáty, grafiky;
  • baliaci papier;
  • maliarsku lepiacu pásku (ktorá pri odlepení nepoškodí stenu);
  • kladivo a klince.

Potom už nasledujte iba niekoľko jednoduchých krokov:

1. Načerpajte inšpiráciu. Surfujte na internete, prezrite si časopisy o bývaní, nakuknite do obývačky svojich priateľov.

2. Rozložte si obrazy na podlahu. V prvom rade všetky grafiky, obrázky a spol. vložte do rámov. Potom sa už iba hrajte, presúvajte, prekladajte, kombinujte, kým nenájdete to správne rozloženie. Každý nápad si odfoťte a potom si vyberte ten najlepší.

3. Všetky rámy obkreslite na baliaci papier a vystrihnite. Pomocou maliarskej lepiacej pásky ich pripevnite na stenu, aby ste si overili, či je kompozícia skutočne taká, akú ste si priali. Vyrovnajte prípadné nezrovnalosti, dbajte na to, aby boli všetky obrazy od seba približne rovnako vzdialené.

4. Ak ste to ešte neurobili, teraz je čas na zarámovanie obrazov. Pripravte všetko tak, aby ste ich mohli už iba zavesiť.

5. Pribite klince. Kvôli tomuto kroku ste prilepovali baliaci papier na stenu. Môžete si naň totiž vyznačiť presné miesto, kde má byť klinec pribitý a potom jednoducho odlepiť papier zo steny.

6. Zaveste obrazy a kochajte sa vašou vlastnou galériou.

Foto a viac info / Ako správne zavesiť obrazy & foto Janette © momtastic

zk

ZDIEĽAJ NA: