Ako si založiť internetový obchod s potravinami

Internet ponúka množstvo príležitostí ohľadom podnikania, no základom každého úspešného podnikania je dobrý podnikateľský nápad a plán. Či sa rozhodnete pre kamennú predajňu alebo pre internetový predaj potravín.

Plánujete si založiť internetový obchod? Internetové podnikanie je také isté podnikanie ako každé iné, len s tým rozdielom, že predaj sa uskutočňuje cez internet. A ten podlieha rovnakým daňovým zákonom, ako každý iný obchod. Aby vás daňová kontrola neprekvapila, je potrebné vedieť, že aj účtovníctvo v on-line obchode má riadiť skúsený účtovník. Preto skôr, než sa pustíte do podnikania, zabezpečte si na každú pracovnú pozíciu v novom obchode kvalifikovaných ľudí a urobte si analýzu trhu.

Internetový predaj

Rozhodli ste sa predávať potraviny? Pred spustením predaja je dôležité vedieť, či vami ponúkané výrobky sú na trhu žiadané a konkurencie schopné. Základom úspešného podnikania sú totiž nielen kvalifikovaní pracovníci, ale aj dobrý podnikateľský plán. Pri internetovom predaji tiež nepodceňte vzhľad webových stránok a prehľadnosť jednotlivých sekcií s ponúkaným tovarom. Z názvu sekcie musí byť jasné, čo konkrétne ponúka. Názvy jednotlivých kategórií voľte preto výstižne – napríklad „ovocné džemy“ a v danej sekcii umiestnite pod kategórie s rovnako jasnými názvami – jahodový džem, malinový džem, ríbezľový džem, čučoriedkový džem a podobne. Jednotlivé kategórie ponúkaných produktov musia byť na prvý pohľad zrozumiteľné. Vecný obsah, logické usporiadanie sekcií, vizuálny dojem a prehľadnosť stránok je základ úspechu internetového predaja. Kľúčový je aj názov domény, ktorý má vystihnúť podstatu sortimentu a tiež SEO optimalizácia webových stránok, aby e-shop vo vyhľadávačoch našli zákazníci rýchlo a jednoducho. No úspech zvýšite aj tým, keď si vyberiete takú činnosť podnikania, v ktorej ste už pracovali a keď sa rozhodnete predávať taký sortiment, ktorý dobre poznáte. Zanedbateľný nie je ani fakt, či vás zvolená oblasť podnikania baví.

Kvalifikovaný predaj

Pokiaľ ste v potravinárskom priemysle pracovali už v minulosti, je veľmi pravdepodobné, že svojim zákazníkom v on-line obchode budete vedieť aj kvalifikovane poradiť. Pri podnikaní je však dôležitá aj analýza dosiahnutých výsledkov. Preto si od založenia internetového obchodu nezabudnite robiť pravidelné prehľady o tom, čo v ňom funguje a čo nie. Tieto záznamy však aj správne vyhodnocujte a výsledkom podriaďte svoju ďalšiu činnosť. A dôležité pravidlo na záver – dobrý obchodník svojim zákazníkom ponúka iba taký sortiment, o ktorom je presvedčený, že je kvalitný.

Zdroj obrázka: dreamstime.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov