Ako si vyrobiť tričko s vlastnou potlačou

V dnešnej dobe sa tričká stali základom našich šatníkov. Ich nosenie  nie je pre nás ničím výnimočné. Na trhu je niekoľko, líšia sa strihom, materiálom, farbami, značkami a podobne. Za  posledných niekoľko desaťročí sa „roztrhlo vrece“ s kreatívnymi a nevšednými tričkami. Od  trendových až po typografické. Nech je náš dôvod na ich nosenie akýkoľvek, mnohokrát prostredníctvom trička vyjadrujeme aký sme človek, alebo čo práve robíme, schvaľujeme, vyznávame. Vďaka kreatívneho trička môžeme vyčnievať z davu, byť originálny a sám sebou sa predsa dnes nosí!

Vyrobiť si vlastné tričko s originálnou vlastnoručne navrhnutou potlačou nemusí byť až také náročné. Dnes máme k dispozícii niekoľko možností a postupov ako si ho vyrobiť jednoducho aj v pohodlí domova. Poďme sa teda pozrieť na pár tipov, ako si vyrobiť vlastné tričko.

1. Postup pri výrobe trička

Je ich hneď niekoľko: sieťotlač, sublimácia farbiva, tlač tepelným lisom, či rezanie vinylu. Ak robíte tričko s vlastnou potlačou prvýkrát, odporúčame použiť proces priamej digitálnej tlače.  „Čo zvládne vaša kancelárska tlačiareň vytlačiť na papier, to dokáže digitálna tlač na textil.“ Výhodou tejto tlače je to, že si dokáže poradiť aj s jedným kusom oblečenia. Jedná sa o veľký stroj, do ktorého vsunieme tričko, na ktoré sa priamo tlačí farba, rôzne farebné prechody, či efekty. Je jedinou technológiou, ktorá dokáže vytlačiť fotografiu, či motív na vaše tričko tak, že to hmatom vôbec necítite. Voilá, tričko je na svete!

Zdroj: Vyrobsitričko.cz, s.r.o.

2. Najlepšie nápady na dizajn

Domáce zvieratá sú dnes na tričkách veľmi populárne. Čo by neurobila panička pre svojho štvornohého maznáčika? „Zvečniť“ jeho fotku na vlastnom tričku je ten najkrajší a najúprimnejší prejav lásky.

Vtipy sú ďalším skvelým návrhom, čo si dať na tričko s vlastnou potlačou. Smiech je najlepší liek a každý ho má rád. Máte svoje obľúbené „memečko,“ alebo dokonca ste ich tvorcom? Pamätajte však na to, že aby bolo vaše tričko originálne, nemalo by byť vtipné len vám, ale aj pre vaše okolie.

Práca, ktorá tvorí súčasť našich životov, môže byť zachytená aj na vašom tričku. Logo miesta, kde pracujete a čo robíte, začleňte do svojho dizajnu. Keď to váš nadriadený uvidí, začne premýšľať nad prémiami, to nám verte!

Životný štýl  ktorý vyjadríte prostredníctvom trička je skvelou radou, ako si nájsť „seberovných.“ Ste vegán, digitálny nomád, jogína, alebo bojujete za práva zvierat? Návrh vlastnej potlače nebola nikdy slobodnejšia!

3. Tipy na záver

Keď navrhujete svoj dizajn, zvážte tvar a umiestnenie grafického útvaru. Použite okrúhle tvary namiesto štvorcov a obdĺžnikov. Bavte sa s umiestneným dizajnu a skúšajte ho vsadiť na rôzne miesta vášho trička. Ďalšou radou sú farby  a typ písma. Nechcete aby bol váš návrh v rozpore s tričkom, na ktorý ho tlačíte. Ešte horšie je, že môže byť ťažké vidieť svoj dizajn, ak si vyberiete nesprávnu farbu, alebo látku. Zvážte aj fakt, že rôzne farby vyjadrujú rôzne významy.

Ak sa vám vyrobenie trička s vlastnou potlačou stále zdá náročné, pozrite si aj náš videonávod.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov