Ako si vybrať sedačku, ktorá vám bude robiť radosť čo najdlhšie

Chcete si kúpiť novú pohovku? Jej vzhľad nie je hlavnou vecou jedného z najzákladnejších zariadení vašej obývacej izby. 

Tu je niekoľko rád, ako si vybrať tú správnu pohovku, na ktorej sa príjemne sedí, leží a ktorá vydrží čo najdlhšie. 

Dôležitý je váš životný štýl 

Pri výbere pohovky je dôležité pochopiť, ako ju budete používať. Venujte pozornosť tomu, ako na nej najradšej sedíte – v ľahu alebo s vystretým chrbtom. Od toho všetkého závisí výber pohovky. 

Ak sa pohovka používa ako gauč a vy si chcete večer pred televízor aj ľahnúť, bude sa vám hodiť mäkká, foremná pohovka s mnohými vankúšmi. Ak milujete sedenie na pohovke s rovným operadlom, je potrebné, aby pohovka bola tvrdšia, s hrubými vertikálnymi vankúšmi a prípadne s drevenými podrúčkami. Ak vašim špecifickým potrebám v obchode ale nič nevyhovuje, riešením je zvoliť si univerzálne sedacie súpravy na mieru. 

A čo pohodlie?

Pamätajte, že pohodlie je subjektívne. So zakúpenou pohovkou budete musieť „žiť“ dlho, takže sa spoliehajte na svoj pocit pohodlia, a nie na konzultanta v obchode. Faktorov, ktoré ovplyvňujú vaše pohodlie je tiež niekoľko, preto sa musíte v prvom rade spoľahnúť na svoj vlastný úsudok a kvalitu výplňových materiálov. Veľmi často sa pod vnímanie celého priestoru a dokonalú súhru doplnkov s ním postará aj odolná laminátová podlaha. 

Poťahový materiál s jednoduchou údržbou

Dizajn je dnes veľmi dôležitý, preto myslite na prvok, ktorý ho charakterizuje. Tým je najčastejšie nielen tvar pohovky, ale aj poťahový materiál. Je dôležité, aby pohovka mala na čalúnení zips a bola so snímateľným poťahom, ktorý sa dá ľahko udržiavať v čistote a pôvodnom stave.  

Využite priestor s rohovou sedačkou

Ak si vyberáte pohovku, zrejme vás bude ovplyvňovať aj priestor, v ktorom bude umiestnená. Nebojte sa využiť kúty. Kvalitná rohová sedacia súprava z Bratislavy v ňom dokonale vynikne a poslúži komfortu.  

Vyberajte si pohovky v neutrálnych a pastelových farbách, ktoré sa jednoducho kombinujú a dopĺňajú. Takáto pohovka môže byť potom oživená vankúšmi alebo pelerínami. Okrem toho si vždy môžete objednať nový poťah alebo originálnu deku so vzorom. Vyskúšajte. 

Zdroj obrázka: PR Image Factory /Shutterstock.com 

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov