Ako si vybrať očné tiene?

V súčasnosti sa očné tiene vyrábajú v najrôznejších podobách – trblietky, pevné, tekuté, drobivé. Takmer každá žena má očné tiene. Pomocou nich si robí svoj prvý make-up. Inými slovami, očné tiene sú základom, ktorý nemožno vylúčiť zo zoznamu dekoratívnej kozmetiky.

Nie je to však také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Aj tie najskúsenejšie dámy niekedy riešia otázku, aký tieň si vybrať.

Podľa farby vlasov

  • Pre ženy letného farebného typu s pšeničnými kučerami a ružovou pokožkou sa dobre hodia odtiene studeného spektra: dymová, šedá, šedozelená, levanduľová alebo popolavá farba.
  • Pre jemný jarný farebný typ je vhodná: tyrkysová, marhuľová a svetlozelená. Vyzerajú výborne s blond vlasmi a broskyňovou pokožkou.
  • Pre chladné zimné typy žien s čiernymi vlasmi a bielou pokožkou sú vhodné sýte odtiene očných tieňov: šťavnatá zelená, biela a modrá.
  • Ohnivý a horlivý jesenný typ žien s červenými a hnedými vlasmi by sa mal riadiť teplými časťami spektra: žltá, zlatá, broskyňová alebo olivová.

Tu je niekoľko bodov, ktorým treba venovať pozornosť pri výbere očného tieňa:

Očné tiene podľa farby očí

Stáva sa, že make-up je dokonalý no stále nie je niečo v poriadku. Rozpor medzi odtieňom tieňov a farbou očí.

Tipy vizážistov: všetky odtiene hnedej a pieskovej sú ideálne pre hnedé oči. Odtiene slivkových a zelených paliet dodajú majiteľom očí čajovej farby zvláštny šmrnc. A tiež neignorujte levanduľovú, tyrkysovú či ružovú. Líniu očných viečok môžete zvýrazniť bielou alebo sivou ceruzkou.

Očné tiene podľa farby pleti

Ženy, ktoré majú citlivú pokožku náchylnú na zápaly a iné nedokonalosti, sa budú musieť vzdať červenej, ružovej a fialovej farby.

Matné textúry pomôžu oči zvýrazniť. Aplikujú sa na celú plochu horného viečka. Perly a trblietky pomôžu dodať lesk a slávnosť. Perfektne zapadajú do stredu a kútika oka.

Hlavne nepreháňať! V opačnom prípade môžete namiesto krásneho make-upu získať efekt masky, vďaka ktorému bude aj tá najmladšia žena vyzerať staro.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov