Ako si privyrobiť počas pandémie?

Počas pandémie sa asi u mnohých ľudí častejšie objavuje otázka: ako zarobiť peniaze? Mnoho ľudí prácu stratilo, veľa z nás ju nemôže vykonávať a tak sme sa ocitli v situácii kedy máme obmedzený príjem a možnosti. Napriek tomu máme jednu skvelú vec a tou je internet, ktorý môžeme používať aj na prácu a teda sa udržiavať v pracovnom rytme. Aj keď pracovné činnosti cez internet sú na Slovensku ešte značne obmedzené, môžete si nájsť brigády, ktoré vám do rodinného rozpočtu peniaze prinesú.

Vypĺňanie dotazníkov

Vypĺňanie dotazníkov je skvelou aktivitou, ktorá vám zaberie málo času, no napriek tomu vám prinesie peniaze navyše. Prakticky je dôležité sa zaregistrovať do spoločnosti, ktorá robí prieskumy za peniaze. Na základe vyplnenia vášho profilu budete dostávať dotazníky, ktoré budete môcť vypĺňať. Prakticky dostanete peniaze za vyjadrenie vášho názoru na danú problematiku a budete súčasťou prieskumu.

Web stránka

Pokiaľ ste mali biznis, ktorý nemôžete teraz plnohodnotne viesť, je ideálne presunúť sa na internet. Internetové obchody zažívajú zlaté časy a rovnako je možné svoj obchod presunúť na sociálne siete. Pri tvorbe webstránky je dôležité vybrať si správny webhosting, s čím vám môže pomôcť stránka webzone.sk. Nakupovanie cez internet je veľmi obľúbené a vytvorenie stránky je dnes finančne dostupné a aj neuveriteľne rýchle. V období pandémie vám to zároveň môže zachrániť podnikanie.

Tipy ako ušetriť

Okrem možností privyrobenia je ale dôležité sa zameriavať aj na otázku ako ušetriť. To, že sme doma nám umožňuje si trochu utiahnuť opasky. Máme čas na varenie doma, kávu si tiež vychutnávame výlučne doma a nákupy sa obmedzujú na nákup potravín. Ak chcete výrazne ušetriť aj pri internetových obchodoch, odporúčame navštíviť internetový portál lacnyjozko.sk, kde nájdete množstvo zliav a kupónov k vášmu nákupu.

Medzi ďalšie tipy ako ušetriť ale prakticky patrí aj nenakupovať. Snažte sa nenakupovať nové oblečenie, ktoré nemáte kde nosiť. Nenakupujte zbytočnosti a snažte sa uskromniť, aby vás váš konzum finančne nezruinoval. Ak už musíte nakupovať voľte šetrnú variantu a snažte sa nakupovať veci naraz, aby ste ušetrili na poštovnom. Keďže máme viac času, snažte sa chodiť pešo a šetrite pohonné hmoty. Ústupky sa dajú urobiť všade a je len na vás, či chcete hľadať problémy alebo riešenia.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov