Táto žena vám ukáže, ako si jednoducho ostrihať vlasy doma a bez kaderníka!

Strihať nás učili už v škôlke, preto si mnoho žienok povie, že to nemôže byť až také náročné. Pri snahe ušetriť čas alebo pár (desiatok) eur však môžeme prísť o viac centimetrov, ako sme mali v pláne, o celú ofinu alebo o trošku krvi, keď zastrihneme do ucha. Nakoniec to často musí zachraňovať práve kaderník Čo by ste však povedali na to, keby vám jeden z najlepších kaderníkov na svete dal presný návod, ako sa doma ostrihať?

Lee Stafford, kaderník celebrít, spísal niekoľko krokov, podľa ktorých sa to určite podarí. Budete potrebovať iba gumičky, nožnice a hrebeň.

1. krok – uhladiť

Vlasy si rozčešte a ak máte veľmi husté vlasy, natrite ich vyživujúcim olejom a vyfúkajte cez guľatú kefu, čím ich narovnáte. Základom je vytvoriť hebké vlasy bez zauzlení.

2. krok – cop

Predkloňte sa a dôkladne ešte raz vlasy prečešte. Potom v strede čela gumičkou urobte chvost.

3. krok – dĺžka účesu

Rozhodnite sa aké dlhé vlasy chcete mať a zvyšok odstrihnite. Tento strih je „postupný“, takže ak chcete, aby prvá vrstva končila napríklad pri brade, zmerajte túto vzdialenosť tak, že vlasy k brade natiahnete. Pri tomto strihaní buďte nemilosrdní a jednoducho vlasy rovno odcvaknite.

4. krok – prevzdušnite účes

Urobíte to tak, že špičkou nožníc niekoľkokrát zastrihnete do končekov vlasov na rôznych miestach. Potom bude váš účes skôr nadýchaný a nebude pôsobiť tvrdo a „hranato“.

5. krok – veľké odhalenie

Vlasy si rozpustite a učešte sa. Mali by ste mať postupne zostrihané vlásky, ktoré si fénom vytvarujete podľa svojich predstáv. Blahoželáme! 🙂

Neprehliadnite ďalšie šikovné nápady ako sa ostrihať doma

Zdroj / Ako si ostrihať vlasy doma za dvadsať minút: dailymail

ZDIEĽAJ NA: